Volně dostupná JOJ Family může být časem zpoplatněná

Ředitel slovenské televizní skupiny JOJ Marcel Grega zvažuje, že volně dostupnou stanici JOJ Family určenou pro český trh nechá zpoplatnit. Problémem podle něj je i možný přesah vysílání na Slovensko.

Obrazový poutač JOJ Family. Zdroj: JOJFamily.cz

Obrazový poutač JOJ Family. Zdroj: JOJFamily.cz

Volné vysílání je problém kvůli přesahu na Slovensko

Zatím vysílá volně, neboť jsme chtěli být relevantním hráčem na trhu. Je to pro nás problém, jelikož stanice, kterou máme v ČR, je dostupná v okolí českých hranic na Slovensku,“ citoval šéfa skupiny JOJ portál Živé.sk.

Česká JOJ Family vysílá většinu původní tvorby skupiny JOJ, některé její vlastní formáty určené pro české publikum včetně programových akvizic nakoupených pouze pro území v ČR.

Pro slovenského diváka může být atraktivní tím, že vysílá méně reklamny. Slovenská JOJ je totiž doslova „přecpaná“ reklamou, a tudíž nepřekvapí, pokud by část slovenských příznivců přeladila na českou verzi.

JOJ Family je nyní dostupná bezplatně v terestrickém digitálním vysílání. Šíří ji většina kabelových i satelitních operátorů. Pokud by se provozovatel rozhodl vysílání zpoplatnit, otevírá se mu prostor pro vyšší platby od operátorů. Musí ale počítat s poklesem sledovanosti, jelikož přibližně polovina českých domácností sleduje televizi přes neplacenou terestrickou platformu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .