Televize JOJ chystá plnohodnotnou zpravodajskou stanici

joj_slnkoManagement slovenské televize JOJ dnes oznámil zaměření třetího kanálu, který začne vysílat v březnu příštího roku. Půjde o zpravodajský a dokumentární program. Televize TA3 tak ztratí svůj dosavadní monopol. Finanční skupina J&T tak obnoví své působení na poli zpravodajských stanic.

Televize Joj nyní patří do portfolia právě této slovensko-české finanční skupiny. Původně přitom vlastnila zpravodajskou televizi TA3 a českou stanici Z1, která se rovněž zaměřovala na zpravodajství a publicistiku. Ke konci ale fungovala spíše jako „RSS čtečka“ ekonomických zpráv z různých médií. Nejvyšší management J&T rozhodl o zrušení projektu Z1 a pár let předtím prodal i slovenskou TA3 do rukou podnikatele Ivana Kmotríka. Ten předtím vlastnil právě televizi JOJ.

Spuštění nové zpravodajské televize je překvapivé vzhledem k tomu, že až dosud tento prostor exkluzivně obsazovala právě televize TA3. Ta byla jednou z prvních zpravodajských stanic ve střední a východní Evropě. Dokonce se mluvilo o zákulisních dohodách, které způsobily, že Slovenská televize nikdy nespustila svůj vlastní zpravodajský kanál, i když o tom v určité době uvažovala.

Vedení televize Joj chce na svém třetím programu plně využít potenciál současné redakce zpravodajství. „Již dnes vyrábíme nejvíc zpravodajských a publicistických formátů ze všech plnoformátových televizí a naše pořady patří k nejsledovanějším na trhu. Televize Joj má skvělý zpravodajský tým a jsme rádi, že můžeme přivést na trh něco nového,“ řekl ředitel zpravodajství a publicistiky TV Joj Roland Kubina.

Nová televize se zaměří primárně na zpravodajství a publicistiku, nabídne výrazný podíl původních i akvizičních dokumentů, lifestylové pořady i pravidelné publicistické talkshow a politické diskuze. Nová televize startuje v březnu 2013 a bude vysílat celoplošně prostřednictvím všech dostupných platforem včetně terestrického digitálního vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,