Technické problémy s příjmem televize na běžnou anténu

Problémů s příjmem televize v DVB-T může být mnoho. Máte-li technický problém s příjmem televize, rádi vám pomůžeme. Jestliže máte problémy s příjmem televizního signálu a vlastníte individuální anténu, obraťte se na odborný servis.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Pokud používáte společnou televizní anténu (STA), potom se musíte individuálně obrátit na majitele domu nebo na správce objektu.

V případě, že dochází ve vašem okolí k rušení signálu, kontaktujte prosím Český telekomunikační úřad, ten disponuje potřebnou technikou k zaměření zdroje rušení. Jeho oprávněním je zajištění situace, kdy je odstraněn zdroj rušícího signálu.

Nechytáte signál některého z multiplexu? Může se stát, že dosah signálu na vaše území je omezený, resp. žádný. Obrátit se můžeme na Centrum vysílacích služeb Českých radiokomunikací, ty vám sdělí konkrétní informace o provozu vysílačů. Kontaktovat můžete zároveň provozovatele jednotlivých multiplexů, aby zajistili zvýšení pokrytí.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Výhody a nevýhody klasického příjmu televize

Digitální terestrické vysílání má řadu výhod oproti ostatním možnostem příjmu televizního signálu, ty převažují nad nevýhodami také z toho důvodu, že DVB-T je v ČR v porovnání s dalšími státy v Evropě spíše výjimečné.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .