Z hudební Viva Plus se stane Comedy Central

radiotv22Kdo sleduje hudební stanici MTV, určitě si všiml, že v poslední době hudby ubylo. Jeden z šéfů této stanice se nedávno v rozhovoru pro německý Spiegel zmínil, že zavádění reality show a dalších nehudebních pořadů na MTV je trendem, který nyní vedení prosazuje. Argumentoval tím, že videoklipy si teď může každý stáhnout do mobilu nebo do počítače, takže televize musí nabídnout něco víc. I když hudba zůstane na MTV zachována. Na německé stanici Viva Plus, která patří stejně jako MTV do amerického mediálního koncernu Viacom, má hudbu postupně nahradit zábava. Z hudební televize se má prostě stát komediální kanál. V rozhovoru s Financial Times Deutschland to uvedl evropský šéf Viacomu – MTV Simon Guild.

Viacom provozuje v Německu kanály MTV, Viva a Viva Plus. Z někdejšího programu MTV 2 se už před časem stal program pro děti Nick. Viz Nickelodeon se vrací do Německa, dostupný i přes UMTS. Nick vysílá večer americké sitcomy. MTV a Viva také neplní veškerý svůj program jen hudbou. Že se Viacom chystá vykročit ze světa hudby i do jiných oblastí dokládají i slova Toma Frestona z vedení firmy, který uvažuje o tom, že by se Paramount Pictures (součást Viacomu) podílel jako koproducent na některých německých filmech. „Chci především koprodukovat lokální filmy na místních trzích a dát se dohromady s malými schopnými firmami,“ řekl Freston Spiegelu. Německým producentům s dobrými nápady vzkázal, ať se u něj zastaví, až budou mít cestu kolem.

Už na začátku listopadu přiznal Freston, že si dovede představit vytvoření programu orientovaného na komedie. O tom, že by tento kanál měl vzniknout transformací Vivy Plus tehdy ještě zmínka nepadla. V domovské zemi Viacomu v USA už běží kanál Comedy Central. Ten by mohl být předlohou pro nový zábavný program v Německu. Na projektu by se měla podílet produkční společnost Brainpool, která už na německém televizním trhu působí. V její režii vzniká i tolik oblíbená show TV total se Stefanem Raabem. V Brainpoolu mají na svědomí i Anke Late Night a Harald Schmidt show (viz Late night show naše televize ještě neobjevily) případně Elton.tv nebo nedávný objev Rent a Pocher.

Produkce amerického Comedy Central je známá i u nás. Kdo by neznal animovaný seriál South Park. Němečtí diváci už měli možnost poznat i další pořady této stanice jako např. Renno 911. Zajímavé je i zpravodajství tohoto programu. Klasické zprávy nahrazuje satirický pořad, který komentuje události dne. Právě využívání pořadů natočených v USA umožní dceřiné stanici snížit náklady na provoz.

Můj Domov TV (v originále Mein Zuhause TV) je dalším projektem, který se chystá dobýt německé televizní obrazovky. Za ním stojí bývalý manažer RTL a ZDF Helmut Prang. Odstartovat by měl na podzim 2006. Cílovou skupinou budou domácí kutilové. „Náš koncept předpokládá, že diváka při tvorbě jeho domova nejen inspirujeme a motivujeme, ale také konkrétně podpoříme při realizaci,“ řekl o projektu Prang. Tipy a rady budou 24 hodin na obrazovce a také na internetu. Stránka www.meinzuhause.tv je aktivní už teď. Objevit by se na ní měla instruktážní videa, jak co provádět, která budou ke stažení. Vysílat by Mein Zuhause TV měla přes satelit a také po kabelu.

Tvůrci obou zmíněných projektů by si určitě přáli, aby se jim vedlo jako projektu Das Vierte (Čtvrtý program), který zahájil vysílání 29. září. Počet diváků roste takřka geometrickou řadou a roste i povědomí o této značce. Podle studie MPG Solutions provedené na zakázku NBC Universal Global Network zná značku Das Vierte 40 procent respondentů. 10. září to bylo jen 7,4%, 30. září přes 24 procent a od 23. listopadu jich je už 40 procent.

Das Vierte je filmovým kanálem, který přináší hollywoodskou produkci. Jeho slogan zní Wir sind Hollywood – My jsme Hollywood. Signál je šířen digitálně i analogově přes satelit Astra. Analogově na Astra 2 C, transponder 50, vertikální polarizace, 10 729,0 MHz, 19,2° východně. Digitálně na Astra 1 H, transponder 103, polarizace horizontální, 12 460,50 MHz, symbolrate 27,5 MSym/s, FEC ¾, 19,2°východně. Co je důležité, šířen je nekódovaně. Signál přebírají i některé kabelové sítě. Plánuje se i vysílání přes DVB-T.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .