V Rakousku odstartovala nová televize Puls 4

radiotv-archiv28. leden 2008 je dnem, který se do rakouské mediální historie zapsal jako den, kdy tady začala vysílat čtvrtá celoplošná televize. Jmenuje se Puls 4 a komu její název připomíná už existující vídeňský kanál Puls TV, je na správné stopě. Puls 4 totiž vzniká relaunchem Puls TV, která existuje ani ne tři roky. Komerční ATV konkurenci vítá. Konkurenční boj právě začal!

V pondělí 28. ledna zahájila vysílání nová rakouská televize Puls 4.  Odpoledne se vysílala promosmyčka a v 17.55 začalo odpočítávání. V 18.00 pak nová televize odvysílala svoje první zprávy. Po nich následují další pravidelné pořady, které bude nová stanice nabízet. Jsou to různé magazíny. Pořady neodděluje reklama. Ta se vyskytuje pouze uvnitř pořadů. Moderátoři na konci lákají hned na další program.

Puls 4 vlastně není úplně novou televizí. Navazuje na už existující vídeňský program Puls TV, který začal vysílat 21. června 2004. Viz: http://www.radiotv.cz/televize-clanky/2647/rakousko-bude-mit-dalsi-soukromou-televizi.html. Už před tím se její zakladatelé angažovali na televizním trhu, když zajišťovali pro německou stanici Pro7 odpojované zprávy pro rakouské diváky. Ve spolupráci s Pro7 televize pokračovala i nadále. Od srpna 2005 připravovala ranní vysílání pro ProSieben Austria, Sat.1 Österreich a kabel eins austria. V srpnu 2007 se společnost ProSiebenSat.1 Media AG stala majitelem regionální vídeňské televize Puls. Zájem ale měli i jiní investoři. Například provozovatel kabelových sítí UPC Telekabel.

Relaunchovaný program má v názvu čtyřku. Bude totiž po ORF1, ORF2 a privátní ATV čtvrtým celoplošným programem v Rakousku a po Sat.1, Pro7 a kabel eins čtvrtým program skupiny ProSiebenSat.1 v Rakousku. Nová stanice se sice rozjela 28. ledna, startovací fáze má ale trvat až do 4. dubna. S rozšiřováním pokrytí se začalo už loni. K 34. analogovém kanálu z vysílače Kahlenberg, který pokrývá Vídeň, se 22. října 2007 přidalo několik dalších míst v Rakousku, které jsou pokryté pro změnu digitálně díky DVB-T. Ve Vídni je Puls 4 i součástí kabelových rozvodů UPC Telekabel. V některých aglomeracích mají diváci možnost sledovat tuto stanici přes IPTV jako placenou službu, kterou jim nabízí operátor aon. Už od loňského srpna je Puls TV i na satelitu. A to dokonce nekódovaně přes Astru 19,2 st. Vých, kde je součástí balíčku ProSieben Austria. Transponder 82 ale vysílá Puls TV vertikálně. Většina německých programů je přitom šířena horizontálně. Ne každý tak má možnost vysílání přijímat.  Televize se proto snaží dostat se i do kabelových rozvodů. Podle Michaela Stixe ze SevenOne Media Austria, se diváci nové rakouské televize můžou dívat i na mobilních telefonech v síti 3.

Z programu, který je na webových stránkách www.puls4.com, se dá zatím vyčíst následující: Ranní program obstará snídaňový magazín Café Puls. Ten začíná v šest a končí v jedenáct, kdy navazují zprávy. Čas 11.05 až 13.05 vyplní teleshoppingy. Infotainment nabídne magazín Studio 4. Odpoledne ale nejde o premiéru nýbrž reprízu z předchozího večera. Na Studio 4 navazuje repríza Talk of Town, ve 14.10 se reprizuje VIP Lounge a ve 14.40 Studio 4 De Luxe. Díky tomu, že reprízy jdou ve stejném pořadí jako večerní premiéry, funguje tady i vzájemné upoutávání na následující pořad.

V 15.10 vystřídá vlastní tvorbu a magazíny seriál. Telenovela – reality show Rodrigo – Hra srdcí. O 55 minut později začíná úspěšná německá telenovela Verliebt in Berlin – Zamilovaný v Berlíně. Půlhodinka po 16.35 je věnovaná magazínu Stadtreport. Pak pokračuje seriálem z právnického prostředí. V šest jsou na programu čerstvé zprávy. Puls 4 Austria News ale trvají jen pět minut. A pak už následují premiéry magazínu Studio 4, Talk of Town, VIP Lounge a Studio 4 De Luxe. Další zprávy opět pětiminutové jsou nachystané na 20.10. Ve 20.15 začíná prime-time. Ten plní povětšinou film. V deset se diváci zasmějí u komediální show. Do světa prominentů nahlédnou s We are Family krátce před jedenáctou. A pak už následuje opáčko podvečerních magazínů a odpoledních telenovel. Ti co si přivstanou si v pět ráno můžou skouknout rady  pro kutily v pořadu Do it Yourself – S.O.S. z produkce sesterské ProSieben.

Ranní Café Puls přináší zprávy, dopravní informace, počasí stejně tak jako různé tipy a triky a pohled do světa hvězd. Provází jim moderátorské duo, kde jsou zastoupená obě pohlaví.

Pouze ženy se ujaly moderace Studia 4. Tento magazín se zabývá především tématy pro ženy, které vědí co chtějí a pro muže, kteří s nimi souhlasí. Do tohoto pořadu se dostanou nejdůležitější témata dne stejně tak jako zdraví, kariéra, partnerské vztahy, právo a otázky každodenního života. Témata jako fitness, móda, domácnost, volný čas, wellness, novinky na trhu a trendy nabízí Studio 4 De Luxe. V Talk of Town mluví denně experti z oblasti hospodářství, politiky, společnosti a dalších, stejně jako aktéři hlavních událostí o nejdůležitějším tématu dne, které zrovna hýbe Rakouskem. Diváci se můžou telefonicky zapojit do živého vysílání a diskutovat tak o sociální politice, hospodářství, ochraně spotřebitelů i nejrůznějších společenských tématech.

VIP Lounge má každý den jednoho hosta z vysoké společnosti, který provede moderátorku Claudii Hölzlovou světem hezkých a bohatých. Stadtreport je tak trošku pozůstatkem starého formátu. Je to pořad orientovaný na hlavní město Vídeň. Magazín, který se zabývá  komunální politikou ve Vídni, přináší zprávy z vídeňských tiskovek nebo tom, které hvězdy se chystají přijet do hlavního města Rakouska. Rubrika EM-Report pak přibližuje chystaný fotbalový šampionát. Poběží až do konce června.

Formát reality show a telenovely se mísí v pořadu Rodrigo – Spiel der Herzen. Deset kandidátů hledá po tři měsíce v jednom hotelu ideálního hostitele. Hlavním hrdinou evropské premiéry tohoto formátu je nezaměstnaný kuchař Rodrigo Leal. Večer pak kromě filmu zpestří seriály, krimi apod. Prime-time ve 20.15 patří převážně filmům. Pondělí bude pro silné nervy. Nabídne akční filmy nebo detektivky. Středa bude pravidelně věnovaná kultovním snímkům a čtvrtek romantickým filmům.

Televize nabídne i živé přenosy z charitativních akcí, módních přehlídek, sportovních podniků, veletrhů nebo koncertů. Za takovými událostmi vezme Puls 4 své diváky alespoň jednou každý týden, kdy vyjede kamkoliv v celém Rakousku se svým přenosovým vozem.

Novou televizi připravuje mladý tým. Většině moderátorek, moderátorů i ostatním členům týmu je zhruba okolo třiceti let. Jak už psala i jiná česká média, svůj pořad by měla mít Natascha Kampuschová (19), kterou údajně držel její únosce několik let zavřenou ve sklepě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .