Společnost SES pokročila v synchronizaci satelitního a online vysílání

Společnost SES Video, která je předním poskytovatelem vysílacích služeb a distribuce zejména pro satelitní operátory oznámila pokrok v synchronizaci vysílání v rámci různých platforem. Nové řešení má pomoci vysílatelům a poskytovatelům obsahu eliminovat prodlevu při přecházení z jednoho koncového zařízení na druhé.

Ilustrační foto - SES Video / Astra

Ilustrační foto – SES Video / Astra

Latence i jen několika málo sekund při přechodu z jednoho zařízení na druhé dokáže pokazit zážitek ze sledování například sportovního zápasu. Společnost SES oznámila, že se jí podařilo vyvinout jedinečné řešení, které vysílatelům zaručuje, že jejich diváci mohou naplno užívat celé šíře poskytovaných služeb.

Řešení Satellite and OTT in sync nabírá zdrojový signál na jeho cestě k družici a šíří jej prostřednictvím IP souběžně se satelitním signálem. Díky kódování s nízkou latencí signálu a přechodu na internetový protokol přímo u zdroje odpadá několikasekundové zpoždění mezi tradičním televizním přenosem a OTT službami.

Dnes vysílatelé udržují a rozšiřují svůj dosah tím, že se snaží poskytovat nejlepší dosažitelné divácké zážitky, a to zejména co se týče živých přenosů významných sportovních událostí. Když fanoušek sleduje důležitý zápas přes OTT platformu, a uslyší osazenstvo nedaleké hospody jásat dřív, než uvidí vstřelený gól na svém monitoru, je to pochopitelně mrzuté,“ říká Ferdinand Kayser, výkonný ředitel společnosti SES Video.

Nové řešení by mělo předcházet podobným situacím. V praxi by měli internetoví diváci vidět určitý moment ve vysílání ve stejné chvíli jako lidé sledující stejnou událost přes satelit. Satelitní příjem však bude mít i tak určitou výhodu, jelikož ve výsledku by měl nabídnout divákovi lepší obraz než průměrná OTT platforma.

SES je hybridním distributorem video obsahu, pracujeme tedy se zdroji satelitního vysílání i OTT signálu. Pomáháme tak vysílatelům poskytovat jedinečné, plynulé a dokonale uspokojující zážitky jejich divákům,“ dodává Kayser.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,