Liga mistrů UEFA je díky účasti českého týmu klíčovým produktem placené televize

NÁZOR – Postup Slavie Praha do skupinové fázy UEFA Champions League musel potěšit každého fanouška českého fotbalu včetně těch, kdo Slavii v domácí lize nemusí. Ještě větší radost však mají zástupci operátora O2 TV. Tato placená televizní služba bude mít k dispozici minimálně šest přenosů s českou stopou. Díky české účasti je Liga mistrů UEFA jedním z nejdůležitějších sportovních produktů placené televize.

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Liga mistrů UEFA byla dlouhá léta pro naše kluby stěží dosažitelná. Na obrovské prémie, které se v tomto kolosu točí, dosáhly české týmy pouze několikrát. V posledních letech se tento podnik hrál na českém území zejména díky výjimečné Viktorii Plzeň – ta pronikla do hlavní fáze soutěže až třikrát, v předchozí sezóně byla dokonce nasazená přímo do skupiny. Jenomže i svěřenci geniálního Pavla Vrby se letos přesvědčili o tom, že předkola jsou zrádná a na pravidelnou účast ve skupině nelze spoléhat.

Postup Slavie Praha přes rumuskou Kluž však vypadnutí Plzně vynahradil a čeští fotbaloví fanoušci se mohou druhý rok po sobě těšit na exkluzivní soupeře – letos dokonce až příliš exkluzivní. FC Barcelona, Borussia Dortmund nebo Inter Milán jsou soupeři z kategorie absolutní evropské špičky.

Účast českého týmu v hlavní fáze soutěže zároveň výrazně pomůže placené televizi. Operátor O2 TV před několika lety vložil velkou část svých investic do vysílacích práv k této soutěži s přáním, aby se české týmy staly její pravidelnou součástí. To se tehdy jevilo jako nepříliš reálné. Mnohem reálnější byla účast českých klubů ve skupině Evropské ligy UEFA. Letos se však paradoxně do Evropské ligy neprodral žádný z českých klubů. Slavia by v ní hrála jen tehdy, pokud by se nedostala do Champions League.

Kdyby se zájem fanoušků upnul k Evropské lize, O2 TV by na tom moc nezískala. Zápasy Europa League vysílá v první volbě veřejnoprávní televize ČT sport, v další volbě pak Nova Sport. Tyto programy mají přirozeně k dispozici všichni operátoři placené televize. Liga mistrů je však v exkluzivním držení O2 TV a tato služba může nyní slavit. Díky české účasti lze očekávat, že počet klientů placené televize výrazně poroste. A s tím i apetit českého klubového fanouška, který letos v pohárové Evropě neměl moc jiných důvodů k radosti.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. JiriSedivy

    Škoda, že ČT nebo některá volná stanice nekoupí alespoň pár zápasů Ligy mistrů. Český tým by zajistil vysokou sledovanost a byla by to dobrá příležitost jak vydělat na reklamě. Ale to už jsme si bohužel zvykli, že u nás se neinvestuje do ničeho.

    1. juko

      Souhlasím s Vámi, ale obávám se, že cena vysílacích práv by byla neúměrně vysoká. A je otázkou, zda by O2 TV byla ochotna vzdát se exkluzivity u zápasů českého týmu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .