Španělská La Liga v televizi nebude, zatím ji nekoupila žádná skupina

Televizní kanály Sport1 a Sport2 nebudou v této sezoně vysílat španělskou fotbalovou La Ligu. Podle našich informací ji doposud nezakoupila žádná televizní skupina u nás. Diváci tak budou muset čekat nebo sáhnout po jiných alternativách.

televize-fotbal-grafika

V předchozích letech španělskou ligu vysílala skupina SportTV

Nová sezona La Ligy startuje už tento víkend, diváci ji však v televizi neuvidí. Práva v posledních letech držela skupina SportTV, která měla zájem ve vysílání pokračovat. Nakonec však investovala prostředky do jiných alternativ.

La Ligu bohužel pro tuto sezonu nemáme, ale místo ní jsme zakoupili práva na italskou a francouzskou ligu,“ potvrdil redakci RadioTV.cz Ondřej Vácha, PR manager skupiny AMC Networks International CE. Kanály Sport1 a Sport2 totiž patří do portfolia AMC.

Práva pro české území vlastní skupina Saran, ta však neprovozuje televizi

Server Parabola.cz přitom v pondělí informoval, že práva pro území České republiky získala skupina Saran. Ta je měla následně umístit na některou zdejší televizní stanici. Podle našich informací ale prozatím nedošlo k dohodě se žádnou televizní skupinou. Problémem může být vysoká cena i nedostatek vysílacího prostoru, jelikož ostatní sportovní kanály na trhu umístily na své obrazovky mnoho zápasů z jiných soutěží.

Jedinou skupinou, která by ještě teoreticky mohla o La Ligu usilovat, je česko-slovenský Digi sport. Ten před aktuální sezonou pustil italskou Serii A i francouzskou soutěž Ligue 1 (obě se přesunuly na Sport1 a Sport2), takže by mohl mít dostatek prostoru. I nadále si však ponechal anglickou Premier league, která ve vysílání zabírá značný prostor.

Autor článku:

Komentáře (5)

    1. Guliver

      Ale cez terestrial to pôjde zatial len na Slovensku od 1.9.2015

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .