Slovenské televize odvysílají v létě premiéry amerických seriálů

slovensko_stanice LETNÍ PROGRAM SLOVENSKÝCH TELEVIZÍ – Komerční televize budou o prázdninách zásobit své diváky zejména velkou porcí premiér amerických seriálů, na Markíze pokračuje v hlavním vysílacím čase Tisíc a jedna noc, Wipeout nasadí stanice až v neděli. TV JOJ doslova zavalí své diváky premiérami amerických seriálů, které skončily po první sezóně. Slovenská Jednotka pokračuje v osvědčených reprízových formátech.

Od minulého týdne pro vás sledujeme programovou nabídku českých televizních stanic. V každém článku najdete programové schéma na letní měsíce. Dnes se budete moci podívat, co chystají slovenské stanice. Samozřejmostí je přiložený PDF dokument se schématem TV Markíza, TV JOJ a veřejnoprávní Jednotky.

PODÍVEJTE SE: PROGRAMOVÉ SCHÉMA SLOVENSKÝCH TELEVIZÍ – LÉTO 2011 (PDF)

Markíza: Tisíc a jedna noc, NCIS, Mentalista a Wipeout

Odpolední program zůstává beze změn, kriminálka Las Vegas Kasino, Krok za krokem či Přátelé. Seriál Dr. House vystřídají Myšlenky zločince. Podvečer patří kulinářskému pořadu Bez servítky (TV Prima vysílá pod názvem Prostřeno!). Slovenská komerční jednička trhu, TV Markíza, vyhradí program od pátku do pondělí zejména pro filmové tituly, výjimkou bude neděle. Od osmé hodiny večerní se v něm usídlí adrenalinová show Wipeout – Souboj národů. Připomeňme, že sesterská stanice TV Nova nasadí formát na středu ve 20:00. Pondělní večer zakončí improvizační show Partička.

SUPERSTAR 2011: Druhá série ČS Superstar netáhne ani v rádiích. Příběh nekončí?

Od úterý do čtvrtka pokračuje od 20:00 turecký romantický seriál Tisíc a jedna noc. Úterý a čtvrtek v 21:00 je určen premiérové sedmé řadě seriálu NCIS (TV Nova uvádí pod názvem „Námořní vyšetřovací služba“). Po 22. hodině zhlédnou diváci spin-off s názvem NCIS: Los Angeles (Prima Cool vysílá pod názvem Námořní vyšetřovací služba L. A.). Středeční deváté večerní nabízí dvojitou porci premiérových dílů seriálu Mentalista.

markiza_letoTV Markíza v létě pokračuje s telenovelou Tisíc a jedna noc, nasadí nové části NCIS.

TV JOJ: CSI, Day Break, No Ordinary Family, The Defenders

Doslova záplavu premiérových amerických seriálů nachystala televize JOJ do svého letního programového schématu. S jednou výjimkou se ale jedná o seriály, které americké diváky příliš neoslovily a skončily hned po první sezóně. Přesto není vyloučeno, že diváky na Slovensku zaujmou. První smrští je dílo Den zlomu (Day Break), JOJ jím bude zásobit diváky celý týden, v neděli 19. června nasadí hned tři části (20:15 – 23:00) s reprízou v pondělí ve 13:00. Od pondělí 20. června do čtvrtka 23. června nasazuje stanice dva díly ve 21:15, pátek 24.6 od 20:15. V anotaci TV JOJ uvádí: „Také máte někdy pocit, že tento den jste už jednou zažili a za žádnou cenu ho nechcete prožít znovu? A co v případě, že je to i pravda, jak se to děje detektivu Brettu Hopperovi, prožívajícím jeden den dokola?

VÍCE O SERIÁLECH: Americký podzim 2010: Sitcomy, lékaři, kriminálky a Will Shatner

O týden později startuje Rodinka Úžasných (No Ordinary Family), první dva díly mimořádně v pondělí, po zbylých 18 částí vyhradí TV JOJ rodině s nadpřirozenými schopnostmi úterý až čtvrtek ve 20:15. Úterý a čtvrtek po 21. hodině startuje detektivní drama Ochrancovia (The Defenders). Premiérové části mohou sledovat také příznivci CSI: Kriminálka Las Vegas. TV JOJ uvede formát televize Prima s názvem „Jste to, co jíte„, show o hubnutí má svůj čas v sobotu v 18:00. Nejedná se o výjimku, TV JOJ už v minulosti uvedla českou verzi „Ano, šéfe!“, později nasadila vlastní verzi, která byla rovněž úspěšná.

PŘEHLED NOVINEK: Spielberg a Abrams tvoří nové seriály pro americké stanice

Ve slovenských médiích se objevila zpráva o tom, že TV JOJ v létě odvysílá telenovelu Láska v Istanbulu. Slovenská komerční dvojka už ústy svého ředitele Františka Borovského uvedla, že pokud najde vhodnou telenovelu, nasadí ji. Původně měla běžet v hlavním vysílacím čase od konce června, v programových plánech se ale nevyskytuje.

joj_letoTV JOJ uvede premiéry několika seriálů. V USA sice nebodovaly, na Slovensku tomu může být jinak.

Jednotka: Reprízy zábavných formátů, talk-show a dokumenty

První veřejnoprávní slovenský okruh nepřinese výraznější změnu ve schématu. Přes léto poběží na Jednotke multireprízové zábavné formáty Drišľakoviny, Senzi Senzus a to nejlepší z cyklu Pošta pro tebe. Diváci se mohou těšit na filmy, italskou krimisérii Období zločinu či reprízy talk-show „Chodili sme spolu“ a „Takoví sme boli„. Odpolední program zastupují reprízy Repete z repete a vědomostních soutěží Duel a Dr.Quiz.

Z ARCHIVU: Rozhlas a televize Slovenska má novou ředitelku

jednotka_letoNěkolikanásobné reprízy zábavných pořadů, filmy a seriály uvede Jednotka Slovenské televízie.

Menší slovenské televize významné změny neplánují a budou pokračovat v zaběhnutém schématu. Například na stanici JOJ PLUS pokračují v 19:00 Simpsonovi a v 19:30 Griffinovi (v českém znění). Televizí sklízí u mladého publika velký ohlas, JOJ PLUS se právě na mladší generaci snaží přeorientovat. Původně se přitom jednalo o retro kanál určen divákům nad 50 let.

MAPUJEME LETNÍ PROGRAMOVOU NABÍDKU:
ČT1: V létě s premiérami a novou grafikou
ČT2: ČT opráší archiv, vrátí „S politiky netančím“, Sklep i Cimrmana
TV Barrandov: Pořad z Public TV Cyklotoulky pokračuje, Barrandov jej nasadí v létě
NOVA GROUP: První informace o letním schématu Novy – Wipeout nasadí ve středu
TV Prima: Prima uvede slovenský seriál Dr.Ludsky
Prima Cool: Prima Cool vrací osvědčený program
Prima Love: V létě změní Prima Love programové schéma, reaguje na přání divaček

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .