Slovenské televize Joj a Joj Plus získaly české licence

tv-joj-studio-651

Komerční programy Joj a Joj Plus získaly od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání české licence. Jejich držitelem bude společnost Doneal. Znamená to, že budou moci pro slovenské diváky vysílat dle českých zákonů.

Udělení licence oznámila přímo RRTV v tiskové zprávě. Společnost Doneal je plně ovládaná firmou Slovenská produkčná, servisní organizací televize Joj, která ovládá licencované společnosti skupiny Joj na Slovensku. Jednateli Donealu jsou Marcel Grega, Roland Kubina a František Borovský. První jmenovaný je generálním ředitelem skupiny, druhý působí v managementu a třetí je dlouholetým generálním a programovým šéfem, nyní však už ve skupině nepůsobí.

Licence se vztahuje na satelitní vysílání pro oba státy. Nepůjde však o českou mutaci televize Joj, převažujícím jazykem má byt i nadále slovenština. Provozovatel si díky české licenci usnadní některé úkony ve vysílání. Nebude například muset zobrazovat věkové piktogramy znázorňující vhodnost pořadů v průběhu celého dne, postaví jen pověstná „hvězdička“ po 22. hodině. Rovněž může tímto opatřením získat další páku na české kabelové operátory. Někteří z konkurenčních důvodů šíři program slovenských televizí bez jejich souhlasu. V podobné situaci jsou i české televize na Slovensku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: