Šlágr TV byla vyřazena z měření sledovanosti, snažila se ovlivnit domácnosti s peoplemetry

slagr-tv-651

Asociace televizních organizací včera v pozdních večerních hodinách informovala o vyřazení stanice Šlágr TV z projektu elektronického měření sledovanosti. Důvodem má být narušení metodických pravidel a snaha o přímé ovlivnění domácností v panelu. Tím by ve výsledku mohlo dojít ke zkreslení výsledných dat. Asociace o tom informovala v tiskové zprávě.

Vyřazení televize Šlágr z elektronického měření nemusí být trvalé. „Členové ATO byli nuceni přistoupit  k tomuto nepopulárnímu kroku z důvodu narušení metodických pravidel platných  pro elektronické měření ze strany stanice Šlágr TV. V kontaktním pořadu, v souvislosti s opakovaným  zpochybňováním kvality dat o televizní sledovanosti, představitel vedení zmíněné stanice oslovoval z obrazovky domácnosti s peoplemetry a  vyzýval je k navázání přímé komunikace s jeho televizí,“ informují zástupci asociace v tiskové zprávě.

Takové jednání podle nich ohrožuje objektivitu a nestrannost televizního měření, protože při znalosti identity členů výzkumného panelu by mohla televizní stanice ovlivňovat výsledná data. O tom, zda Šlágr TV zůstane trvale mimo měření, rozhodne ATO na nejbližším zasedání metodologické komise.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .