Skylink nesmí šířit Novu a Markízu za hranicemi domovských států, přikázal soud

Televizní skupiny Nova a Markíza uspěly s návrhy na vydání předběžných opatření proti společnosti M7 Group, která na českém a slovenském trhu provozuje satelitní platformu Skylink. Městský soud v Praze vydal proti M7 Group dvě předběžná opatření ve věci neoprávněného šíření volně dostupných stanic TV Nova na Slovensku a stanic TV Markíza v Česku.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

V polovině června soud v obdobném případě vyhověl návrhu skupiny Prima. Skylink tedy nesmí nabízet ani prodávat karty s přístupem k stanicím Novy a Primy v těch zemích, pro které tyto televize nezakoupily vysílací práva.

V případě, že společnost M7 Group bude postupovat v rozporu s vydanými předběžnými opatřeními a bude pokračovat v nelegální distribuci televizních stanic mimo licencovaná území, obě televizní skupiny (Nova i Markíza – pozn red.) podniknou veškeré právní kroky k vynucení rozhodnutí soudu a ukončení nelegální distribuce jejich stanic prostřednictvím platformy Skylink,“ informuje Nova v tiskové zprávě.

Soud potvrdil náš názor, že jednání Skylinku je protiprávní a ukončení tohoto nezákonného šíření budeme důsledně vymáhat. Budeme postupovat vůči společnosti i jejím zástupcům s ohledem na jejich odpovědnost za tento stav. Jednání Skylinku je naprosto překvapující, neboť máme uzavřeny platné smlouvy, které omezují distribuci volně šířených stanic TV Nova na Českou republiku a stanic TV Markíza na Slovensko, jak bylo dohodnuto rovněž s řadou dalších distributorů před dvěma roky,“ uvedl v tiskové zprávě Štěpán Peich, ředitel právní sekce TV Nova.

Mediální zastoupení Skylinku v dřívějším případu souvisejícím s TV Prima uvedlo, že dodržuje platné smlouvy a programy na území druhého státu aktivně nenabízí. K obsahu předběžných opatření se vyjádří až po jejich obdržení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .