Skupina O2 si vymohla, že konkurenční kabelové televize nesmí šířit Ligu mistrů

Telekomunikační firma O2 si tento týden u soudu vymohla, že kabelové a satelitní firmy nesmějí vysílat programy, které neoprávněně šíří zápasy fotbalové Ligy mistrů. Týká se to německé, rakouské a slovenské veřejnoprávní televize.

liga-mistru-pohar-651

Konkurenční operátoři jsou nuceni začerňovat obrazovku

Agentura ČTK včera informovala, že na základě předběžného opatření Městského soudu v Praze se nemůže Liga mistrů na českém trhu objevit jinde než na kanálech O2 Sport, případně na ČT sport. Největší tuzemští kabeloví operátoři už dokonce přistoupili k začerňování obrazovky během vysílání sporných fotbalových zápasů.

Městský soud v Praze vydal předběžné opatření, na jehož základě jsme nuceni zdržet se šíření přímých přenosů vysílání zápasů UEFA Champions League na všech programech s výjimkou programů vysílaných Českou televizí,“ potvrdil agentuře ČTK mluvčí kabelové společnosti UPC David Frodl.

O2 argumentuje ochranou svých práv a investic

Problém se týká především veřejnoprávních kanálů ze sousedních zemí, tedy Slovenska (RTVS), Rakouska (ORF) a Německa (ZDF). Mnoho tuzemských kabelových společností má tyto programy v nabídce. A právě fakt, že i tyto televize vysílají fotbalovou Ligu mistrů, je trnem v oku managementu O2TV.

Marketingový ředitel v O2 pro segment domácností David Duroň argumentuje ochranou svých práv a investic. „Exkluzivní práva na vysílání Ligy mistrů jsme koupili pro naše zákazníky, kterým tím přinášíme unikátní službu a obsah, který nikde jinde neuvidí. Všechny televize, které nelegálně vysílají zápasy Ligy mistrů na území České republiky, proto musí tyto přenosy začernit, jinak porušují nejen původní práva UEFA, ale i teritoriální práva O2. Svá práva budeme a musíme chránit,“ řekl Duroň agentuře ČTK.

Nespokojení diváci mohou využít satelit

Paradoxem je fakt, že pokud si diváci pořídí satelit, dostanou se k přenosům Ligy mistrů na německé ZDF úplně zdarma, bez použití jakékoliv přístupové karty. Německá veřejnoprávní televize totiž vysílá i Ligu mistrů přes satelit v režimu volné dostupnosti (FTA). Dostupná je i Slovenská televize (RTVS), kterou lze sledovat například s použitím satelitní karty Voľná telka. Ta je bez problémů dostupná i pro české satelitní diváky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .