Sedm nových digitálních dokrývačů ČT

novy_vysilac

Česká televize na přelomu září a října 2011 rozšiřuje svou digitální síť 1 o dalších sedm digitálních vysílačů malého výkonu.

Česká televize v současné době rozšířuje počet digitálních vysílačů malého výkonu. „Budovány jsou tam, kde je to dle standardizované analýzy potřebné a vhodné. Na přelomu září a října 2011 bylo či bude uvedeno do řádného provozu dalších sedm digitálních dokrývačů, čímž se jejich počet rozšíří na sedmdesát tři v celé republice. Digitálních vysílačů velkého výkonu, které tvoří páteř multiplexu veřejné služby, Česká televize provozuje dvacet šest,“ uvádí Štěpán Janda z tiskového útvaru České televize.

PSALI JSME: Satelitní a kabelové společnosti nabízí nové balíčky a služby

Koncem září byly spuštěny čtyři digitální převaděče ČT, konkrétně v pátek 23. 9. 2011 Luhačovice – Branka (33. kanál) na Zlínsku, v úterý 27. 9. 2011 Dolní Dobrouč (54. kanál) na Orlickoústecku a Okrouhlice – Vadín (54. kanál) na Havlíčkobrodsku, v pátek 30. 9. 2011 Hlubočky – Gagarinova (54. kanál) na Olomoucku.

SOUVISEJÍCÍ: Teleko zprovoznilo DAB na severní Moravě a ve Slezsku

Na začátek října je naplánováno spuštění tří digitálních dokrývačů České televize. Od neděle 2. 10. 2011 je v provozu digitální opakovač Králíky – Suchý vrch (32. kanál) na Orlickoústecku. Během 41. týdne přibydou ještě dva významné digitální vysílače ČT malého výkonu, a to digitální opakovač Jeseník – Zlatý Chlum (36. kanál) a digitální převaděč Ústí nad Labem – Větruše (53. kanál).

Poznámka: Česká televize je provozovatelem vlastní sítě 1 pro digitální zemské vysílání (DVB-T) takzvaného multiplexu veřejné služby. Ten divákům nabízí všechny čtyři programové okruhy ČT v digitální kvalitě (ČT1, ČT2, zpravodajský ČT24 a sportovní ČT4) a digitální doplňkové služby (jako je teletext nebo elektronický programový průvodce EPG).

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. violista

    Je to dobře že jsou spuštěny ty dokrývače. V okrese UO je to vůbec katastrofa se signálem TV … Litičák bude OFF, Černá hora daleko, Praděd taky daleko, Krásné tam nedosvítí … Škoda že v podorlicku nespustili spíš nějakej novej středně silnej vysílač na dobré kotě. Lepit to těmi dokrývači stejně není moc efektivní … navíc všude stejně nebudou.

    PS: Kolik výkonu má ten Suchák?

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .