Rozhovor s ředitelem Novy: neřeknu, není to veřejná informace, neodpovím…

nova_spiralaGLOSA – Dávno pryč jsou časy, kdy někdejší ředitel TV Nova Vladimír Železný s oblibou odpovídal na všechny dotazy novinářů a diváků, byť mnohdy způsobem, že vlastně nic neřekl. Nynější šéf Jan Andruško má novou strategii. V rozhovoru je diplomatický a slušný, ale ve skutečnosti neodpovídá vůbec. Buď vám stačí tiskové materiály, nebo se radši neptejte. Skvělou ukázkou je rozhovor pro MF Dnes.

V rozhovoru zveřejněném na iDnes.cz se objevují pouze dva druhý odpovědí – buďto neurčité fráze s nulovou informační hodnotou, nebo otevřeně negativní odpovědi. Posuďte sami – na otázku proč Nova potřebuje pátý kanál odpovídá pan Andruško obšírně ve smyslu rozvíjení multikanálové strategie Novy, ale ve skutečnosti k ní nič bližšího neříká. Když se redaktorka otevřeně zeptá, kolik dalších programů by Nova mohla v nejbližších letech provozovat, dočká se odpovědi typu: „My situaci na trhu veřejně nekomentujeme nad rámec toho, co uvádí CME jako veřejně obchodovatelná společnost.

Ve stejném duchu vyznívá i odpověď na otázku, za kolik peněz Nova svůj nový kanál vlastně postavila. „To je ryze interní záležitost a já se musím omluvit, protože na tuto otázku neodpovím. Budu rád, když svá čísla zveřejní průhledně a jednoznačně jednou ČT, ale od nás jako od soukromého subjektu to jen tak neuslyšíte,“ zní odpověď a malinké rýpnutí na adresu nynějšího šéfa České televize a Andruškova předchůdce na Nově Petra Dvořáka.

Aby měl rozhovor alespoň nějakou informační hodnotu, zeptá se redaktorka Hana Válková i na cíle ohledně sledovanosti. „Svoje cíle určitě máme, ale to je interní věc, takže bych to nechtěl specifikovat,“ zní další odpověď. Pan ředitel se nenechá zahnat do kouta – na stejnou otázku položenou jinak odpoví diplomaticky: „Sledovanost bude mít určitý náběh, nerad bych tedy nyní předbíhal.

Ještěže to víme.

Na druhou stranu, když už Nova organizuje tiskovou konferenci, měla by počítat s tím, že novináři budou vyžadovat i malinko konkrétnější informace než jen čisté PR a sebechvály na pořady a seriály staršího data. Zejména po zkušenosti s Novou Cinema, kterou barrandovští původně prezentovali jako druhou hvězdu na televizním nebi, no realita byla programově poněkud odlišná.

Alespoň jednu zajímavou informaci ale Jan Andruško přece jen prozradil. Podle něj se bude Fanda pohybovat v segmentu neplacených kanálů, protože jinak by musel změnit/zlepšit obsah. Placený obsah je totiž exkluzivnější. Přeloženo do přímočaré češtiny – žádné zázraky od Fandu nečekejte. Půjde o standardní neplacený, a v mnoha ohledech tudíž „béčkový“ program.

fanda

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .