Šéf Slovak Sportu Róbert Greguš: Synot liga je jen začátek, chceme víc českého sportu

Slovenská sportovní televize Slovak Sport TV se stále výrazněji etabluje i na českém trhu. Nedávno získala práva k vysílání fotbalové nejvyšší soutěže Synot ligy společně s Českou televizí a navíc disponuje exkluzivním kontraktem k hokejové Lize mistrů pro obě země. Ředitel a spolumajitel stanice Róbert Greguš v rozhovoru pro RadioTV.cz odhaluje programové plány stanice pro nejbližší období. Sportovní disciplíny z Čech a Moravy by měly na obrazovce postupně přibývat a v plánu je i vstup prvního programu do celorepublikového DVB-T multiplexu.

Synot liga je pro nás prestižní záležitost, komentovat budeme v češtině

robert-gregus-300-419Jaký význam má pro vás koupě práv pro televizní Synot ligu? Jde o imageovou záležitost nebo se hodláte výrazněji angažovat na českém sportovním poli?

RÓBERT GREGUŠ: Jde i o imageovou záležitost, chceme se víc etablovat u českého diváka. Synot liga je u českých diváků žádaná a tak věřím, že se nám to podaří.

Existuje v budoucnu prostor pro rozšíření počtu přenosů z české ligy, nebo v nejbližších letech počítáte jen s jedním zápasem týdně?

RÓBERT GREGUŠ: Máme opci i pro další sezonu, uvidíme, jak se nám osvědčí ta stávající. Zatím neplánujeme měnit počet přenosů.

Hodláte přenosy z české soutěže produkovat s vlastním štábem a technikou nebo využijete některé z exitujících producentů v ČR? Budou přenosy komentované v češtině?

RÓBERT GREGUŠ: Disponujeme HD přenosovými vozy a tak si výrobu přenosů zajistíme sami ve vlastní režii. Ano, komentář bude v češtině.

Z jakého důvodu jste se rozhodli umístit Synot ligu na svůj druhý kanál? Jde o snahu ještě víc posílit program Slovak Sportu 2, s cílem být atraktivnější pro kabelové nebo satelitní operátory?

RÓBERT GREGUŠ: Náš druhý kanál má v České republice větší pokrytí než první. Vyjma Skylinku je dostupný u všech významných providerů. Přenosy ale hodláme vysílat i na jedničce, s níž od září plánujeme vstoupit do plošného DVB-T. Vše bude záviset od atraktivity konkrétního zápasu.

Je možné prozradit, do kterého multiplexu vstoupíte a na jak dlouho?

RÓBERT GREGUŠ: Prozatím můžu říct, že jednáme o vstupu do plošného multiplexu, ale konkrétní informace nebudeme zveřejňovat.

Českým operátorům už nabízíme všechny tři kanály Slovak Sport

V předchozí sezoně jste českou fotbalovou ligu nabízeli na svém třetím programu, který byl z tohoto důvodu dostupný pouze pro slovenské diváky. Nyní, když vlastníte práva pro obě země, hodláte kanál Slovak Sport 3 zpřístupnit i pro české diváky?

RÓBERT GREGUŠ: Náš třetí kanál je už dnes k dispozici pro české území a je jen na kabelových a satelitních operátorech, zda jej zařadí.

Hodláte v budoucnu přinášet i další sportovní eventy z českého území? Na Slovensku například produkujete vybrané turnaje mládežnických hokejových reprezentací a další akce.

RÓBERT GREGUŠ: Určitě chceme přinést víc českého sportu na obrazovky Slovaksportu.

slovak-sport-tv-651

Zařazení Slovak Sportu 2 do české UPC nesouvisí s vyřazením Novy sport

Počátkem tohoto roku váš druhý kanál zařadila největší česká kabelová společnost UPC, která vyměnila Novu sport za Slovak Sport 2. Sama UPC tento krok komunikovala jako dočasnou náhradu. Znamená to, že jste pořád v jednání s UPC nebo jste se domluvili na dlouhodobější spolupráci?

RÓBERT GREGUŠ: S UPC jsme podepsali kontrakt. Ten není nijak vázaný na skutečnost, zda bude nebo nebude Nova sport v nabídce. Je to zcela mimo nás.

Jaké jsou vaše další plány ohledně působení v satelitní platformě Skylink? Mnoho českých diváku je nespokojených s tím, že nemohou přijímat Slovak Sport 2 právě ve Skylinku. Je možné, že se situace v nejbližší sezoně změní?

RÓBERT GREGUŠ: Slovak Sport 2 se v nejbližší době ve Skylinku neobjeví, ale jednáme o možnosti zařadit HD verzi našeho prvního programu do Skylinku.

Hokejovou Ligu mistrů nabídneme na všech třech kanálech

V dubnu jste získali exkluzivní práva k hokejové Lize mistrů pro území České a Slovenské republiky. Podle jakého klíče budete vybírat zápasy čtyř českých týmů v soutěži?

RÓBERT GREGUŠ: Zápasy budeme vybírat dle atraktivity. Prakticky všechna utkání v každém kole se hrají ve stejné době a pro nás je výzva přinést v přímém přenosu co nejvíc utkání, jak jen to bude možné. Ze základní části odvysíláme minimálně 22 duelů živě. Pochopitelně zařadíme i derby souboje Bílých tigrů Liberec s Košicemi.

I tyto přenosy z českého území budete produkovat ve vlastní režii?

RÓBERT GREGUŠ: Ano, produkci přenosů si zajistíme sami. I zde uvažujeme o českých komentátorech.

Který kanál pro tuto soutěž vyhradíte? Půjde i nadále o posilování dvojky nebo zpřístupníte přenosy i na Slovak Sport 1?

RÓBERT GREGUŠ: Vzhledem k vysokému počtu přenosů budeme jednotlivé zápasy kombinovat na všech třech programech. Přesné programové schéma je ve fázi příprav.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .