Slovak Sport jedná o zařazení svého prvního kanálu do celorepublikového DVB-T

Český trh by mohl získat další celoplošný sportovní kanál, který by vysílal i přenosy z domácí fotbalové soutěže. Zástupci Slovak Sportu momentálně jednají o zařazení do DVB-T multiplexu s celorepublikovou působností.

slovak-sport-tv-651

První kanál už v pražském DVB-T působil na přelomu roku

Tuto informaci potvrdil serveru RadioTV.cz ředitel skupiny Slovak Sport Róbert Greguš. Slovak Sport usiluje o vstup do neplaceného terestrického vysílání dlouhodobě. Na přelomu roku krátce v DVB-T působil v Praze a okolí. Nyní jedná o vstupu do celoplošného multiplexu od září.

Do které z existujících sítí se nakonec tato televize zařadí, Greguš zatím neupřesnil. Uvedl jen, že plán se týká prvního programu, kam by se nakonec mohly přesunout i přenosy z nejvyšší fotbalové Synot ligy. Ta zahájí svůj další ročník v posledním červencovém týdnu a Slovak Sport přinese jeden zápas týdně, prozatím na svém druhém programu, kde nabízí i přenosy anglické fotbalové Premier League.

Kromě domácího fotbalu jsou v plánu i další české sporty

Náš druhý kanál má v ČR větší pokrytí než první. Je dostupný u všech významných operátorů s výjimkou platformy Skylink. Přenosy ale budeme vysílat i na jedničce, s níž plánujeme od září vstoupit do plošného DVB-T,“ uvedl Greguš pro RadioTV.cz.

Zároveň potvrdil i snahu etablovat se na českém trhu, přičemž v budoucnu hodlá Slovak Sport přinášet víc zápasů z českého prostředí. Jednotlivé přenosy bude slovenská stanice produkovat sama ve své režii. V portfoliu má například i hokejovou Ligu mistrů a produkovat bude utkání českých i slovenských klubů.

Další podrobnosti o programových plánech stanice Slovak Sport přineseme zítřejším rozhovoru na RadioTV.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .