Rada ČT se dnes bude zabývat stížnostmi na manipulaci ve zpravodajství

ct-studio24-ilust-651

Dnes od půl dvanácté dopoledne se uskuteční očekávané zasedání Rady České televize, na němž by měl být projednán i podnět části redaktorů nespokojených se situací ve zpravodajství. Tento podnět pojednává o případech manipulace ve zpravodajství a rozkýval židli ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala. Právě na tomto zasedání Rady ČT by mělo dojít i k odkrytí jednotlivých sporných bodů dokumentu.

Stížnost podalo 23 redaktorů zpravodajství, veřejně se k ní přihlásila pouze moderátorka Daniela Drtinová a známý zástupce odborů a redaktor Adam Komers. V navrhovaném programu Rady ČT sice není explicitní zmínka o tomto problému, určitě by však měl být na pořadu dne.

Krátce poté, co se v médiích objevila zpráva o stížnosti nespokojených redaktorů, přispěchalo vedení České televize s podpornou peticí, kterou podepsalo 61 jiných redaktorů a osobností redakce zpravodajství. Ti veřejně vyslovili důvěru řediteli zpravodajství Zdeňku Šámalovi a zároveň uvádějí, že v období před volbami nebyli vystaveni jakémukoliv tlaku či ovlivňování reportáží. V redakci zpravodajství České televize je prý naopak kladen důraz na maximální objektivitu.

Ilustrační foto – Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .