Ve zpravodajství České televize to vře, proti sobě stojí dvě skupiny redaktorů

udalosti-virtualni-studio-651

Vedení České televize musí krátce po parlamentních volbách řešit vážný problém. 23 redaktorů v čele s Adamem Komersem a Danielou Drtinovou fakticky vyjádřilo nedůvěru vedení redakce zpravodajství. Generální ředitel ČT Petr Dvořák označil tyto stížnosti za „anonymní“ a televize včera ve večerních hodinách přispěchala s podpisy dalších 61 redaktorů, kteří vyjádřili podporu řediteli zpravodajství Zdeňku Šámalovi.

Zatímco první skupina ve stížnosti otevřeně píše o manipulacích ve zpravodajství a dokládá to na konkrétních příkladech, které mají být v brzké době zveřejněny, druhá skupina naopak odmítá jakýkoliv tlak nebo ovlivňování reportáží a tvrdí, že vedení televize klade důraz na maximální objektivitu. Mezi signatáři čerstvého dopisu je moderátor hlavních publicistických pořadů Václav Moravec, šéf domácí redakce Lukáš Dolanský, vedoucí zahraniční rubriky a zástupce šéfredaktora Petra Mrzeny Michal Kubal a řada dalších.

Česká televize sice požádala média o nezveřejňování konkrétních jmen, jelikož je prý rozeslala nedopatřením. Lze však předpokládat, že těm, kdo vysloví důvěru vedení, nehrozí za jejich jednání žádný postih, a tudíž není ani důvod jejich jména utajovat. Naopak ti členové redakce, kteří s vedením ČT nesouhlasí, mají pádný důvod svá jména nezveřejnit.

Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal, šéfredaktor Petr Mrzena a v neposlední řade i generální ředitel ČT Petr Dvořák mohou být prozatím spokojeni. Zdá se, že mají důvěru většiny redaktorů zpravodajství. Uvidíme, jaké bude mít celý příběh rozuzlení a budeme vše i nadále sledovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .