Programy Sport1 a Sport2 lákají na hokejové hody – Ligu mistrů a KHL

Na televizních stanicích Sport1 a Sport2 startují podzimní „hokejové hody“. Nejprve uvidíme české a slovenské celky v prestižní hokejové Lize mistrů CHL a následně se o víkendu rozjede hlavní konkurent severoamerického hokeje Kontinentální hokejová liga. Fanoušci se opět mohou těšit na pravidelné přímé přenosy těch nejlepších duelů obou soutěží.

Hokejová Liga mistrů. Fotografii poskytla Sport TV / AMC Networks International CE

Hokejová Liga mistrů. Fotografii poskytla Sport TV / AMC Networks International CE

KHL je klíčovou hokejovou soutěží na stanicích Sport1 a Sport2

Hokejovou vlajkovou lodí na stanicích Sport1 a Sport2 je již osmým rokem Kontinentální hokejová liga, která učinila od svého zrodu v roce 2008 značný posun kupředu. Přes zlaté opojení Jaromírem Jágrem, pompézní souboje na Rudém náměstí, výlukové sezóny hvězd až po expanzi do většiny světových stran, dospěla do fáze, kdy její sportovní aspekt vystoupal na skutečně elitní úroveň a zápasy týmu jako jsou SKA Petrohrad, AK Bars Kazaň, CSKA Moskva či Metallurg Magnitogorsk patří k opravdové světové špičce.

V těchto dnech se KHL připravuje na svou již jedenáctou sezónu. Středobodem přímých přenosů na stanicích Sport1 a Sport2 budou už tradičně utkání Slovanu Bratislava. Ten má před sebou sezónu pravdy. Po minulých nepříliš úspěšných letech si chce udobřit fanoušky a opět se po delší odmlce zapojit do vyřazovacích bojů.

Hokejový klub Slovan Bratislava může přilákat i diváky v ČR

Na pomoc přichází mladý neokoukaný trenér Vladimír Országh, bývalá hvězda NHL či slovenské reprezentace. Slovenští fandové se konečně dočkali na lavičce bratislavského týmu svého krajana a věří, že právě on přinese tu správnou stmelující vlasteneckou atmosféru do kabiny a dovede “belasé“ do bojů o Gagarinův pohár.

Slovan má rozhodně kádr na to, aby se do play off probojoval. Důležité bude, aby neztrácel body se slabšími soupeři a vyhnul se výkonnostním výkyvům. V prestižní KHL má rozhodně své místo a pod novým trenérem má určitě šanci na kvalitní sezónu,“ říká hlavní komentátor stanic Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

Trenér Josef Jandač na své první štaci v KHL

A nadcházející sezona je extrémně zajímavá i z českého pohledu. Na svou první štaci do KHL totiž přichází bývalý reprezentační kouč Josef Jandač. Ten své kvality ukázal již mnohokrát jak na lavičce národního týmu, tak na klubové úrovni a z pohledu svého nového působiště zcela jistě využije působení v již zaniklém týmu HC Lev Praha. Nyní se pokusí opět navést na vítěznou vlnu lehce stagnující Metallurgem Magnitogorsk v čele s hvězdným Sergeiem Mozyakinem.

Když už je řeč o hvězdách, těšit se můžete nejen na něj, ale i na další stálice jako jsou Pavlel Datsyuk či Vadim Shipachyov. Z NHL navíc přišli hvězdný dánský útočník Jannik Hansen, či ostře sledovaní Nail Jakupov a Nikolay Kulyomin.

Přehled nejbližších přímých přenosů z KHL

Metallurg Magnitogorsk – Slovan Bratislava (Sport1, neděle od 14:00)
AK Bars Kazaň – Dinamo Minsk (Sport1, pondělí od 18:00)
Traktor Čeljabinsk – Slovan Bratislava (Sport2, úterý od 16:00)
Nechtěchimik Nižněkamsk – Barys Astana (Sport1, středa od 18:00)
Avtomobilist Jekatěrinburg – Slovan Bratislava (Sport2, čvrtek od 16:00)

khl-latin-651

Hokejová Liga mistrů má rovněž co nabídnout

Druhou elitní soutěží na stanicích Sport1 a Sport2 je hokejová Liga mistrů. Ta si již dokázala najít cestu do srdce nejednoho fanouška a konkrétně v českém a slovenském prostoru je zřejmé, že rozhodně má co nabídnout.

Sezóna 2018-19 bude pátou v novodobé historii soutěže CHL a současně druhou ve stávajícím formátu, kdy se počet účastníků zredukoval na 32 a kvóty pro kvalifikaci se zúžily ryze na sportovní aspekt, což vydatně přispělo atraktivitě zápasů. Nyní se potkávají opravdoví mistři svých zemí, vítězové základních částí nejlepších evropských soutěží či týmy z jejich úzké špičky.

České celky se v minulé sezoně přesvědčily, že i tento konkurenčně tvrdý boj přináší ovoce a hned dva z nich se probojovali do semifinále. Do nové sezony vstoupí právě jako jeden ze semifinalistů tým Třinec, který prokázal v minulé sezoně obrovské odhodlání, když dokázal vyřadit dva elitní švédské celky Malmo a Brynas.

I přes krátké námluvy s českým národním týmem zůstává u kormidla trenérsky možná ne tolik zkušený, ale nesmírně efektivní Václav Varaďa, který do svého týmu příliš nezasahoval, což může být značná výhoda. Oceláři si nejen ponechají chuť a dravost porovnávat se s evropskou špičkou, ale také budou disponovat loňskými zkušenostmi.

Šéfkomentátor Ondřej Voršilka: CHL se dostala na skvělou úroveň

Dalšími účastníky nalosovanými do základních skupin jsou hradecký Mountfield, loňský debutant a český extraligový mistr Kometa Brno a navrátilec v podobě HC Škoda Plzeň. Slovenské barvy bude hájit úřadující šampion z Banské Bystrice, který již v základní skupině vyzve v zajímavém bratrovražedném souboji tradičně silnou plzeňskou Škodovku.

„CHL se díky systematické práci dostala na skvělou úroveň a je velmi pozitivní, že se v ní české a slovenské týmy neztrácejí. Třinec v minulé sezoně ukázal příkladné nasazení, na které když naváže, může klidně zvítězit. To samé platí pro ostatní naše zástupce. Záleží jen na přístupu,“ komentuje Ondřej Voršilka.

Přehled nejbližších přímých přenosů z Champions Hockey League

Pátek 31. srpna:
16:45 Mountfield Hradec Králové – Norimberk Ice Tigers (Sport1)
17:15 Oceláři Třinec – Djurgaarden IF (Sport2)

Sobota 1. září:
16:15 HC Škoda Plzeň – JYP Jyväskylä (Sport2)
19:00 Banská Bystrica – HC Lugano (Sport2)

Neděle 2. září:
17:15 Mountfield Hradec Králové – Rouen Dragons (Sport1)
17:15 Oceláři Třinec – Tappara Tampere (Sport2)

champions-hockey-league-651-noperex

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .