Programy Prima KRIMI a Televize Seznam nově dostupné i prostřednictvím DVB-T2

Společnost České Radiokomunikace provedla změny v Přechodové síti 12 v novém standardu DVB-T2. Podle očekávání zde skončily programy ČT Déčko, Art a Óčko Expres. Nahradily je stanice Seznam.cz TV a Prima KRIMI.

Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, můžete ještě několik let zůstat u standardního rozlišení. Ilustrační foto Shutterstock.com

Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, můžete ještě několik let zůstat u standardního rozlišení. Ilustrační foto Shutterstock.com

Přechodu na druhou generaci digitálního vysílání se Televize Seznam věnovala i ve svém víkendovém vysílání. V DVB-T2 multiplexu Českých Radiokomunikací vysílá Seznam.cz TV ve standardním rozlišení – tedy přesněji v qHD, které je podobné standardnímu rozlišení. Až bude přechod ukončen, Seznam plánuje vysílat v HD rozlišení.

Do druhé generace digitálního vysílání se přidala i nová stanice od skupiny Prima. Program Prima KRIMI je rovněž dostupný ve standardním (qHD) rozlišení.

Nové stanice si naladíte na přijímačích s podporou DVB-T2 a kodekem HEVC. I nadále je však můžete sledovat i v původním DVB-T multiplexu 3, který bude v provozu do roku 2021.

Nová generace digitálního terestrického vysílání DVB-T2 přinese výrazně vyšší kapacitu pro nové i stávající programy. Na druhou stranu si vyžádá i výrazné investice na straně diváků a veřejných institucí.

Podrobnou analýzu plánovaného přechodu přinášíme v článku Přechod na DVB-T2 je s mnoha připomínkami. Spory může vyvolat výše nákladů.

Aktuální stav přechodu na DVB-T2 bude řešit i úterní workshop, který připravily České Radiokomunikace. Novému standardu se bude věnovat i středeční konference Digimedia.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .