Programy AXN končí u O2 TV, údajně pro nízkou sledovanost

Operátor televizní platformy O2 TV upraví od úterý 1. srpna svou programovou nabídku. Vyřadí seriálové programy značky AXN a jako náhradu by měl zařadit nový kanál o letectví UP Network.

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Ukončení spolupráce oznámila v pátek podvečer agentura zastupující značku AXN na českém trhu. Spolupráce nebyla obnovena z obchodních důvodů. Dá se tedy předpokládat, že platforma O2 TV neměla zájem na pokračování spolupráce za dosavadních podmínek.

Web Digizone.cz v průběhu víkendu přinesl informaci od zástupců platformy na Facebooku, kde mělo být uvedeno, že důvodem vyřazení stanic AXN je nízká sledovanost. Z podobných důvodů vyřadila O2 TV před časem například i slovenské sportovní programy Arena sport.

Náhradou za AXN by měl být program UP Network, který se zaměřuje na svět letectví. Jde o nový program na českém trhu a tudíž se dá předpokládat, že jej O2 zařadí za výhodnějších ekonomických podmínek.

Hlavními taháky programové nabídky O2 TV jsou však exkluzivní sportovní kanály O2 TV Sport, O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis. Sice už nedisponují anglickou Premier league ani španělskou La Ligou, exkluzivně však vysílají nejatraktivnější zápasy fotbalové HET ligy, všechny zápasy fotbalové Ligy mistrů a exkluzivitu mají i na ženské tenisové turnaje.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. egrensis

  Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat jestli O2 TV ještě vrátí program AXN alespoň ten základní?Ráda jsem na něj koukala a kvůli těmto programům a sportovním jsem si tuto televizi porizovala.Jiní operátoři mají AXN normálně fungující.Děkuji za odpovědˇ.
  S pozdravem Blanka Peková.

  1. Martin Petera

   Dobrý den paní Peková,

   nelze očekávat v blízké době, že by se stanice vrátila. Podobná situace byla se stanicí AXN u Skylink, kde kvůli vyjednávání vypadla na rok z nabídky, nicméně se zase objevila zpět.

   Do konce roku bych určitě neočekával návrat AXN do nabídky O2 TV. Nicméně do budoucna to nelze vyloučit.

  2. egrensis

   Dobrý den pane Petera,
   děkuji za odpovědˇ.Tak budu doufat že se do budoucna taky vrátí do nabídky O2 TV.Ráda jsem na tento program koukala.
   Krásný den.
   Blanka Peková

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .