Program Comedy Central Family se může rozšířit na Slovensko

Česká licence udělená Radou pro rozhlasové a televizní vysílání programu Comedy Central Family společnosti MTV Networks může kromě Maďarska rozšířit své vysílání do dalších tří zemí včetně Slovenska. V ČR zatím Comedy Central vysílá jeden volně dostupný program.

Moderní televizní rodina - vedle klasické televize mohou jednotliví členové domácnosti sledovat vysilání i na notebooku nebo tabletu. Ilustrační foto Shutterstock.com

Moderní televizní rodina – vedle klasické televize mohou jednotliví členové domácnosti sledovat vysilání i na notebooku nebo tabletu. Ilustrační foto Shutterstock.com

Na českém trhu pokračuje bezplatné vysílání programu Prima Comedy Central v DVB-T

Na Slovensku na rozdíl od České republiky poskytuje mediální skupina Viacom, resp. držitel jejich licencí MTV Networks s.r.o., své programy většinou v placených nabídkách kabelových a satelitních operátorů. Na českém trhu zvolila skupina jinou distribuční strategii.

Čeští diváci mají dlouhodobě k dispozici kanál Prima Comedy Central, jenž přináší i vlastní produkci. Jeho hlavní výhodou je vysílání premiéry vybraných seriálů krátce po jejich uvedení v USA. Typickým příkladem je Městečko South Park, kde české zastoupení Comedy Central dokáže uvést novou epizodu v řádu dnů po premiéře na americkém trhu. Díky úzké spolupráci s herci a dabingovým studiem dokáže bleskurychle vyprodukovat i dabing ke každé nové epizodě.

Vlajkovou lodí vlastní produkce na českém trhu je pořad Comedy Club, kde dostávají šanci nové talenty i veteráni žánru stand-up comedy.

Kanál Prima Comedy Central je v České republice dostupný prostřednictvím neplaceného vysílání na běžnou anténu, což je z pohledu jiných světových trhů unikátní. Verze Comedy Central v dalších zemích jsou dostupné většinou v placených nabídkách kabelových nebo satelitních operátorů.

Výjimkou je německý a rakouský trh, kde lze tento program sledovat bezplatně na sateliu z pozice 19,2 st. východně. Tato verze je dostupná prostřednictvím individuálního satelitního příjmu i v České republice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .