Probíhá řízení o odnětí licence kvízové televize Active TV

Interaktivní televize Active TV, která ukončila své vysílání k 1. červnu, nevrátila svou vysílací licenci standardní cestou. Do dnešního dne probíhá řízení z moci regulátora o odejmutí licence, které bylo zahájeno ještě 30. června.

Finanční výhry nahrazuje v některých případech "pokec" s kartářkou nebo psychologem. Ilustrační reprofoto Active TV

Finanční výhry nahrazuje v některých případech „pokec“ s kartářkou nebo psychologem. Ilustrační reprofoto Active TV

Provozovatel televize licenci formálně nevrátil

Správní řízení se týká terestrické i satelitní licence. Důvodem k odejmutí licence je fakt, že provozovatel televize ACTIVE TV v průběhu kalendářního roku nevysílal déle než 30 dnů. V rámci tohoto řízení bylo ukončeno dokazování a provozovatel má nyní lhůtu 15 dní ode dne doručení podkladů, aby se k nim písemně vyjádřil. Vyplývá to ze zápisu RRTV.

Televizní soutěže mohou být podvodné, tvrdí analýza ze Slovenska

Music Game, ilustrační foto Denní a noční kvízové soutěže o peníze mohou být podvodné. Ukazuje to materiál diváka ze Slovenska, který analyzoval desítky hodin těchto soutěží. Zaměřil se na vysílání slovenských televizí DajTo a TV8, kde televizní kvízy provozuje stejná společnost. Zdokumentoval podezřelé telefonáty i výherce a zpochybnil náhodné přepojování soutěžících. Autor analýzy poukázal i na to, že nastrčení mohou být i někteří výherci. Objevují se totiž případy osob s nebývale vysokou úspěšností, což zpochybňuje náhodný výběr volajících.

Active TV porušuje licenci tím, že nevysílá

Fakt, že probíhá správní řízení iniciované regulátorem je poměrně překvapivý, jelikož provozovatel Active TV ukončil vysílání „dobrovolně“. V podobných případech je obvyklé, že provozní společnost požádá o zrušení licence a vysílací rada následně vystavuje osvědčení o zrušení licence. Celý proces je administrativně poměrně jednoduchý a zabere přinejhorším několik týdnů.

U Active TV ale probíhá řízení o odejmutí licence, což je náročnější proces a obvykle se uplatňuje v případech, kdy provozovatel poruší podmínky licence nebo zákona. V tomto případě se hrubého porušení dopustil už jen tím, že nevysílá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: