Již nevysílající Active TV si u soudu vymohla zrušení jedné z vyměřených pokut

Ilustrační reprofoto: Active TV

Ilustrační reprofoto: Active TV

Městský soud v Praze zrušil jedno z rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, které se týkalo již neexistující telenákupní stanice Active TV. Ta byla terčem stížností ze strany diváků zejména kvůli telefonickým soutěžím. Nyní se televize Active domohla zrušení jedné z pokut, kterou jí původně vyměřila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Rozhodl o tom Městský soud v Praze ještě na konci srpna. Rozsudek byl následně doručen Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, která se s dokumentem seznámila na svém zasedání minulý týden. Konkrétně šlo o pokutu ve výši 500 tisíc korun za zobrazení necenzurovaného sexuálního aktu v nočním vysílání.

Provozovatel dne 19. května 2014 od 5.00 do 6.00 hodin na programu ACTIVE TV odvysílal teleshoppingový blok na erotickou zpoplatněnou telefonickou linku, který obsahoval sexuální praktiky, zobrazené zcela otevřeně a samoúčelně, bez vřazení do širšího kontextu, pouze jako stimul sexuálního pudu,“ píše se v zápisu ze zasedání RRTV. Městský soud v Praze tuto pokutu pro televizi Active zrušil.

Provozovatel televize Active dosáhl v tomto sporu dílčího úspěchu. V jiném sporu týkajícím se pokuty 200 tisíc korun se soud ztotožnil s postojem regulátora a žalobu Active TV zamítl. Pokud jde o půlmilionovou pokutu, regulační rozhodla o podání kasační stížnosti proti tomuto rozsudku. Definitivní konec sporu se tedy odkládá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: