Prima MAX dokryje severní Moravu, konečně vysílá i na satelitu

Pátý kanál televize Prima s názvem Prima MAX je od pondělí 25. ledna konečně dostupný i přes satelit pro diváky služby Skylink. Prima podle plánu dokryje i pokrytí severní Moravy, kde došlo k plánovanému uvolnění kapacity v DVB-T.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Kanál Prima MAX odstartoval 20. Listopadu 2015 hollywoodským velkofilmem Vlk z Wall Street. První víkend s nadprůměrně atraktivním obsahem ale nemohli vidět všichni diváci. Generální ředitel skupiny Prima Marek Singer ujišťoval diváky, že nový kanál bude dostupný i v satelitní službě Skylink. Toto konstatování ale neplatilo pro první den vysílání, a jak se později ukázalo, neplatilo ani pro zbytek kalendářního roku 2015.

Prima MAX spustila vysílání jen pro diváky na běžnou anténu v celoplošné síti multiplex 3. Mělo to však háček. Nová televize chtěla využít kapacitu, na které tou dobou vysílaly regionální televize. A ne všude bylo možné vysílat od prvního dne. Z tohoto důvodu neměli diváci na severní Moravě přístup k programu Prima MAX ani na běžnou anténu, ani přes satelit.

Nezvládnutý start nového kanálu Prima MAX. Tohle si management za rámeček nedá

Prima MAX Nový kanál Prima MAX v prvních hodinách svého vysílání příliš nebodoval. Prima nezajistila ani pokrytí severní Moravy. Takový start si její management za rámeček nedá. Přitom nový kanál právě v prvních dnech nabízí divákům prakticky to nejlepší co má v knihovně. Pokud byste si mysleli, že atraktivní hollywoodské tituly budou běžet každý týden, jste na omylu. Až se Prima MAX skutečně dostane do všech domácností, řadu diváků zcela jistě zklame.

Satelitní vysílání je po dvou měsících provozu Primy MAX konečně k dispozici alespoň klientům největší platformy Skylink. Zástupci konkurenčních služeb Digi TV a freeSAT o zařazení nového programu jednali, s Primou se ale zatím nedohodli na podmínkách.

Zemské vysílání na běžnou anténu by pro obyvatele severní Moravy mělo být spuštěno k 1. únoru 2016.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .