Prima Comedy Central už vysílá na satelitu ve službě Skylink

Česko-slovenská satelitní služba Skylink koncem minulého týdne zařadila do nabídky nový kanál Prima Comedy Central. Pro příjem je však nutný set top box podporující HD vysílání, byť samotná stanice vysílá ve standardním rozlišení.

skylink-nikol-651

Na zařazení nového programu upozornil web Parabola.cz. Prima Comedy Central je dílem americké mediální skupiny Viacom International Media Networks. Tento projekt na českém trhu zastřešuje domácí skupina FTV Prima. Ta poskytla novému projektu svou značku a zajišťuje prodej reklamního času. Díky tomu, že Viacom našel na českém trhu lokálního partnera, bylo možné celé vysílání lokalizovat do češtiny.

Značka Comedy Central přitom byla dostupná na českém trhu i doposud prostřednictvím stanice Comedy Central Extra. Ta ale nebyla lokalizovaná a u některých operátorů byla nahrazena právě novým programem Prima Comedy Central.

Program Prima Comedy Central je na platformě Skylink šířen v MPEG-4/H.264 ve standardním rozlišení. Pro příjem je proto nutný MPEG-4 set top box, tedy set top box umožňující příjem televizního vysílání i ve vysokém rozlišení. Pro optimální funkčnost lze doporučit set top box s certifikátem Skylink READY.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .