Premiéra Svateb v Benátkách se Primě povedla, Doktory z Počátků ale nepřekonala

Ilustrační foto - FTV Prima

Ilustrační foto – FTV Prima

Nový rodinný seriál Svatby v Benátkách, který měl premiéru v neděli večer, se stal druhým nejúspěšnějším pořadem večera. Většina diváků sice dala přednost Doktorům z Počátků, ale Prima i tak oslovila široké publikum.

Podle údajů z elektronického měření sledovanosti, které zveřejnil server Mediaguru.cz, sledovalo Primu v neděli v hlavním vysílacím čase téměř milion diváků starších patnácti let. Doktoři z Počátků měli v absolutních číslech o dvě stě tisíc diváků víc, ale v jejich případě šlo o poslední díl před prázdninovou přestávkou. Nova ve vysílání záměrně ponechala jeden díl navíc, aby stěžila Primě nástup nového produktu. Prima se nakonec rozhodla pro přímý souboj obou titulů, i když to pro ni představovalo značné riziko. Pokud by byl zásah prvního dílu Svateb v Benátkách nízký, musela by přistoupit k mimořádným reprízám, aby diváci zachytili děj a vytvořili si vztah s novými postavami.

Prima si přece jen připsala prvenství v důležité cílové skupině. Šlo o podíl na publiku ve věku 15-54 let. Na tuto kategorii primárně cílí komerční televize a Prima zde získala náskok jednoho procentního bodu. Další informace o sledovanosti nedělních pořadů přináší server Mediaguru.cz bezplatně v článku Prima zvládla start, Svatby v Benátkách se dotkly milionu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: