Premier League zůstane na DIGI Sportech, strategická spolupráce DIGI CZ a DIGI SK pokračuje

Česká satelitní služba DIGI CZ pod kontrolou skupiny LAMA a společnost DIGI Slovakia ve vlastnictví Slovak Telekomu, pokračují ve vzájemné strategické spolupráci týkající se exkluzivních sportovních přenosů. Fotbalová Premier league díky tomu zůstane výhradně na kanálech DIGI Sport.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Dohoda platí pro následující tři sezony

Diváci v České republice budou moci v následujících třech sezonách sledovat nejvyšší anglickou ligu Premier League, druhou anglickou ligu Sky Bet Championship a ve dvou sezonách španělskou La Ligu na kanálech Digi Sport, které budou v České republice výhradně v nabídce satelitní televize Nová DIGI TV.

Společnost DIGI CZ, provozovatel satelitní televize Nová DIGI TV, se dohodla se společností DIGI Slovakia, která je dcerou největšího slovenského telekomunikačního operátora Slovak Telekom, na pokračování dosavadní spolupráce.

Podle mediálních zástupců české strany to znamená, že fotbaloví fanoušci budou moci exkluzivně a pouze na Nové DIGI TV sledovat přenosy z anglické Premier League a Sky Bet Championship či španělské La Ligy na kanálech Digi Sport, které provozuje DIGI Slovakia, a to po tři následující sezony v případě anglických lig a dvě sezony v případě španělské nejvyšší soutěže.

Jsem rád, že jsme se s partnery z DIGI Slovakia a Slovak Telekom dohodli na pokračování spolupráce, protože fungovala dosud velmi dobře, ať už v oblasti produkce sportovních programů nebo v technickém zabezpečení satelitní služby. Nyní máme jistotu, že naši zákazníci sledující anglické ligy či španělskou La Ligu budou mít i nadále zajištěnu tu nejlepší kvalitu přenosů a informační i programový servis,“ řekl Vladimír Rusnák, ředitel satelitní televize Nová DIGI TV.

Česká DIGI poskytne vysílací práva, slovenská zajistí produkci a vysílání

DIGI CZ vkládá do spolupráce exkluzivní fotbalový obsah a DIGI Slovakia zajistí výrobu tohoto obsahu po produkční i programové stránce. „Naše společnost má dlouholeté zkušenosti s vysíláním sportovních a fotbalových programů, proto jsme schopni zajistit vysokou kvalitu přenosů z Premier League a Sky Bet Championship. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se s partnery z DIGI CZ dohodli na pokračování spolupráce,“ uvedl Marcel Šatanek, generálníředitel DIGI Slovakia.

Společnost DIGI Slovakia poskytuje divákům 4 celodenní sportovní kanály DIGI Sport 1-4 a občasný program DIGI Sport 5. První dva sportovní kanály poskytuje i klientům IPTV služby O2 TV. Případné setrvání těchto programů v O2 TV je otázkou dalších jednání. Z výše uvedeného prohlášení je však zřejmé, že fotbalové přenosy z anglických soutěží a španělské La Ligy budou na českém území dostupné výhradně klientům Nové DIGI TV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .