Právní rámec pro poskytování televizních služeb na území ČR

Televizní vysílání v České republice, podobně jako v jiných zemích, podléhá regulaci. Na televizním trhu společně koexistují programy veřejné služby i soukromé televize. Toto působení se souhrnně označuje jako „duální systém“.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Provozování televizního vysílání v České republice (pro zájemce o vysílání)

Televizní vysílání ve všech podobách podléhá regulaci. Na rozdíl od rádia potřebujete registraci i k provozování televizního vysílání prostřednictvím internetu, k zařazování videoobsahu na webové stránky i k provozování placené videotéky nebo archivu.

Hlavní zákony regulující elektronická média – Zákon č.231/2001 Sb. a Zákon č.127/2005 Sb.

Terestrické digitální televizní vysílání, kabelové analogové i kabelové digitální televizní vysílání, satelitní televizní vysílání i jiné platformy (IPTV, internet) v České republice upravuje především Zákon č.231/2001 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Ten stanovuje podmínky pro původní (nepřevzaté) televizní vysílání i převzaté vysílání.

Klíčovou normou z pohledu audiovizuálního trhu je i Zákon č.127/2005 Sb. o elektronických komunikacích a Zákon č. 132/2010 Sb. o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání.

Moderní televizní rodina - vedle klasické televize mohou jednotliví členové domácnosti sledovat vysilání i na notebooku nebo tabletu. Ilustrační foto Shutterstock.com

Plnoformátová televize

Pod tímto pojmem si můžeme představit prakticky jakoukoliv televizní stanici, která vysílá různě koncipované pořady zaměřené na různé diváky. Z pohledu zákona jde o program, který není zaměřen pouze na určitou skupinu obyvatel.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .