PPF odmítá spekulace, že by jednala o koupi televize Nova nebo CME

ppf-651

Finanční skupina PPF odmítla spekulace, podle nichž jedná o koupi televize Nova nebo skupiny CME. Informace označila za manipulativní a hodlá se vůči nim bránit, jelikož mají vliv na obchodování na burze.

Není to pravda: skupina PPF nejednala a nejedná o koupi CME ani TV Nova a tuto skutečnost redakci MF Dnes oficiálně sdělila. Zatahování jména PPF do publikování zavádějících informací, které mají kurzotvorný vliv na společnosti obchodované na burze, se budeme bránit,“ uvedl mluvčí PPF Radek Stavěl.

Mluvčí skupiny PPF tak reagoval na informace, které v dnešním vydání přinesl deník Mladá fronta Dnes a následně tuto informaci převzala ostatní média včetně serveru RadioTV.cz. Deník původně informoval o tom, že čeští finančníci sice mají zájem odkoupit od CME televizi Nova, ta však není samostatně na prodej. Jedinou možností, jak Novu získat, je případná koupě celého holdingu CME. Cena za podobný obchod by se mohla vyšplhat až na 1,5 až 1,7 miliardy dolarů.

Ani jedna ze stran však jednání možné změně vlastníka Novy, potažmo CME, nepotvrdila. Skupina PPF ji zatím jako jediná dokonce odmítla. Není však reálné, aby kdokoliv připustil jakákoliv jednání, dokud není zpečetěna finální dohoda. Každá, byť nepotvrzená informace má totiž reálný vliv na cenu akcií na burze, což se ukázalo i dnes dopoledne. Akcie CME na pražské burze dopoledne získaly více než 10 procent, později se růst zmírnil na zhruba šest procent.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,