Koupí televizi Nova a skupinu CME čeští finančníci? Může to být reálné

nova-spirala-651

Televize Nova by se mohla po deseti letech vrátit do rukou českých podnikatelů a skupiny PPF. Skupina českých investorů prý usiluje o koupi celé nadnárodní skupiny CME ovládající televizní stanice na několika trzích.

Informaci přináší dnešní vydání deníku Mladá fronta Dnes. Ten patří do portfolia nynějšího ministra financí a podnikatele Andreje Babiše. V rámci zájmu o Novu mají společně vystupovat uhlobaroni Pavel Tykač a Jan Dienstl a Petr Kellner ovládající skupinu PPF.  Podle MF Dnes se zástupci všech stran sešli už několikrát se zástupci hlavního akcionáře CME, americké skupiny Time Warner.

Čeští finančníci mají v první řadě zájem o tuzemskou jedničku, skupinu Nova – CET 21. Ta ale není samostatně na prodej, takže pokud by ji chtěli získat, museli by koupit celou skupinu CME. Následně by však mohli začít „rozprodávat“ jednotlivé televizní stanice a nabízet je dalším kupcům na jiných trzích. Například rumunské televize by mohl koupit bývalý šéf CME Adrian Sarbu, který je už kdysi vlastnil. Reálný zájemce se hlásí o bulharskou bTV, má jim být spolupracovník CME Krasimir Gergov. A bez odezvy by určitě nezůstaly ani slovenské a slovinské aktivity skupiny CME.

Ani jedna ze stran však probíhající jednání nekomentuje. Před finální dohodou k potvrzení jednání ani nemůže dojít, jelikož by to mohlo výrazně ovlivnit obchodování s akciemi CME na burze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,