Pozvánka na konferenci Mediální křižovatky po dvaceti letech

tv-malaV úterý 9. října a ve středu 10. října 2012 se uskuteční odborná konference s názvem Mediální křižovatky po dvaceti letech, pořádaná Radou pro rozhlasové a televizní vysílání v součinnosti s Českou televizí a s Českým rozhlasem, a to ve velmi zdařile rekonstruovaném areálu Jezuitské koleje přímo v centru malebné Telče – jedné z architektonických perel nejen české, ale i světové kultury a historie.

Touto mediální konferencí současná RRTV navazuje na svou někdejší otevřenou „politiku“, založenou na komunikaci s provozovateli vysílání a s odbornou i širokou veřejností, když zejména v letech 2001 až 2003 (například v souvislosti s rekodifikací mediální legislativy ve formě tehdy nového zákona č. 231/2001 Sb., aj.) často pořádala tzv. mediální panely a další odborné akce na různých místech republiky. V následující mediální „pětiletce“ se iniciativa odborných mediálních akcí přesunula do privátního sektoru v podobě tehdy velmi oblíbených, v odborných kruzích populárních, hojně navštěvovaných a uznávaných mediálních konferencí v Českém Krumlově, které se však už několik let nekonají – a podle reakcí odborné veřejnosti u nás akce toho druhu chybějí. Mimo jiné tak trochu i proto se tedy současná RRTV rozhodla navázat na předchozí tradice právě mediální konferencí v nedaleké Telči na titulní téma.

O tuto akci je velký zájem – o čemž svědčí také potvrzená účast řady mediálních odborníků a osobností z branže. Zúčastní se například pleno titulo Miloš Mistrík, předseda slovenské Rady pre vysielanie a retransmísiu, dále Milan Uhde, předseda Rady ČT, Peter Duhan, generální ředitel ČRo, Kateřina Šimáčková, soudkyně Nejvyššího správního soudu, Petr Polák z úřadu Ombudsmana, Michael Fleischmann, spol. Lagardére, Petr Koliha, ČT, Václav Moravec, ČT, Jan Pokorný, šéf Radiožurnálu ČRo, Alexandr Pícha, ČRo, Jiří Mikeš, VŠE, Radim Wolák, CEMES, Tomáš Trampota, Universita Karlova, Jan Motal, Masarykova Universita, Martin Holík, radio Proglas a další odborníci. A zúčastní se samozřejmě také členové RRTV v čele s předsedkyní Kateřinou Kalistovou a přítomni budou i vedoucí odborní pracovníci z Úřadu RRTV.

V rámci čtyř mediálních panelů během konference zazní odborné názory k tématům, jako jsou např. hranice svobody slova a projevu (aneb „vrtěti psem“), komunitní média, dětská reklama, TV a rozhlasové stanice pro děti, atd. A zřejmě se bude aktuálně diskutovat i v kuloárech. Je za námi dvacet let duálního mediálního systému v tuzemských podmínkách, takže už je za čím se ohlédnout, co zhodnotit a z čeho se poučit do budoucna. Každopádně je co řešit. A to i – či spíše hlavně – pro futuro.

Autor je místopředseda RRTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: