Po Českých Radiokomunikacích zahájila přechodovou síť DVB-T2 i společnost Digital Broadcasting

Digitální terestrické vysílání druhé generace (DVB-T2) už má v Praze dvě přechodové sítě. Po multiplexu Českých Radiokomunikací spustila provoz své sítě i společnost Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Přechodová síť této společnosti se označuje číslovkou 13 a je možné ji naladit od 24. srpna 2017 od 13:00 v Praze na kanálu 24 a v dohledné době i na přidělených kanálech v dalších městech.

Společnost Digital Broadcasting oznámila, že zahájila této sítě z vysílače Praha – Novodvorská. Další pražský vysílač z lokality Ládví bude spuštěn rovněž na 24. kanálu v dohledné době, po nepředvídatelně nutné výměně anténního napáječe. Následovat pak budou postupně stanoviště po celé České republice. Programová nabídka této sítě zatím obsahuje pouze kanály RELAX a REBEL.

České Radiokomunikace vysílají svou DVB-T2 síť s číslovkou 12 v Praze na kanálu 31 a využívají k tomu strategické vysílače Žižkov a Cukrák. Do konce letošního roku plánují Radiokomunikace pokrýt 91 procent obyvatel České republiky.

V DVB-T2 síti Radiokomunikací vysílají programy skupin Prima, Barrandov a Óčko. Lze sledovat i televize Šlágr TV a Noe. Programy nejsledovanější komerční televize Nova zatím v DVB-T2 chybí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .