Petr Dvořák povede Českou televizi v dalších šesti letech, získal hlasy všech radních

Generální ředitel České televize Petr Dvořák obhájil svou funkci. V rámci dnešní finální volby mu ve druhém kole odevzdalo hlas všech 15 radních. Protikandidát Martin Konrád nezískal ani jeden hlas. Dvořák svůj druhý šestiletý mandát oficiálně zahájí v říjnu.

Foto: ČT 24

Foto: ČT 24

Dvořák měl výraznou podporu radních už v prvotní volbě koncem března

Dnešní volba měla dvě kola. V prvním kole se představili všichni kandidáti se svými projekty a členové Rady České televize mohli zaškrtnout maximálně dvě jména. Petr Dvořák získal 14 hlasů od radních už v prvním kole. Martina Konráda podpořilo šest členů rady, Jiří František Potužník získal 4 hlasy, Karel Novák 3 hlasy a Petr Vinklář 1 hlas.

Do druhého kola tedy postoupili Petr Dvořák s Martinem Konrádem. V tomto kole si mohl každý člen rady vybrat už jen jednoho kandidáta, přičemž k vítězství bylo potřeba získat alespoň 10 hlasů.

Své další působení bude stavět na kontinuitě a inovacích

Dosavadní generální ředitel Petr Dvořák nicméně volbu zcela ovládl, ve druhém kole totiž získal hlasy všech 15 radních, přičemž jméno Martina Konráda neoznačil ani jeden z volitelů.

Petr Dvořák se funkce generálního ředitele České televize ujal 1. 10. 2011. Svůj druhý šestiletý manddát tak oficiálně zahájí počátkem října letošního roku.

Koncepce rozvoje České televize, kterou jsem Radě ČT nabídl, je postavena na dvou základních principech kontinuity a inovace. Principy jsou nezbytné proto, aby Česká televize byla moderním médiem relevantním pro současnou společnost. A tedy inovace nejen na poli technologií, ale i inovace ve smyslu změny myšlení, postupů výroby nebo kreativity a tvůrčí invence,“ dodává Petr Dvořák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .