Rada ČT zúžila počet kandidátů na generálního ředitele

Generální ředitel České televize Petr Dvořák má reálnou šanci, že svůj mandát obhájí. V rámci dnešní volby jej členové Rady ČT posunuli do dalšího kola, společně s dalšími kandidáty. Mezi favority se řadí i Martin Konrád a Karel Novák.

Foto: ČT 24

Foto: ČT 24

Do výběrového řízení se původně přihlásilo 12 zájemců. Členové Rady České televize, kteří budou nového generálního ředitele volit, si v dnešním hlasování určili pět kandidátů s nejvyšší důverou. Každý radní měl možnost uvést pět vlastních kandidátů, které by si přál v dalším kole. Do finále nakonec postoupili ti, kdo získali alespoň 8 hlasů.

Podle očekávání je ve finále i stávající šéf televize Petr Dvořák. Ten se objevil na shortlistu každého člena rady, získal tedy 15 hlasů. Jedenáct radních vyjádřilo podporu i Martinu Konrádovi, jenž několik let vedl obchod televize Prima a krátce jí šéfoval. Někdejší šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák získal rovněž 11 hlasů. Ekonom Petr Vinklář si připsal 9 hlasů a bývalý redaktor ČT Jiří František Potužník postoupil s osmi hlasy.

Dnešní hlasování poodhalilo preference členů rady. Znamená to, že Petr Dvořák má reálnou šanci setrvat v čele instituce i v rámci druhého fukčního období. Fakt, že jej prakticky všichni radní posunuli do druhého kola ale ještě neznamená, že mu dají hlas i ve finále volby. Samotný průběh tedy může být ještě dramatický a žádný z finálových kandidátů není bez šance.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .