Pátým TV programem v Multiplexu 3 bude reklamní kanál

dvbt-logo

Reklamní vysílání jako jedinou náplň svého vysílání slibuje nová stanice, která zahájí svůj provoz v říjnu letošního roku. Inzert MaxTV zaplní jednu z programových pozic dosud poloprázdného multiplexu 3, který provozuje společnost Czech Digital Group (CDG). Podle dostupných informací se nová digitální stanice objeví v pozemním vysílání (DVB-T) pouze v Praze a středních Čechách na 46. kanále.

Podobnou strategii drží prozatím i křesťanská stanice TV Noe, která z finančních důvodů nevysílá v celorepublikové síti třetího multiplexu, ale jen v hlavním městě a jeho okolí. Rovněž šíření signálu TV Prima v HD kvalitě je k dipozici v multiplexu 3 pouze na pražském kanále 46. Všechny dosavadní vysílače MUXu 3 tak prozatím využívají jen Z1, TV Public a Radio Proglas.

Nová inzertní televize bude dostupná i prostřednictvím satelitních platforem Skylink a CS Link.

Program stanice bude rozčleněn do čtrnácti tematických bloků. Diváci by tak cíleně měli vědět, kdy se objeví nabídka nových aut, kdy reality nebo tipy na dovolenou. V nočních hodinách své služby budou propagovat i erotické salony.

V současné složité finanční situaci, kdy padají inzertní objemy v dlouhodobě zavedených médiích, chce nováček na tomto poli oslovit zadavatele velmi nízkou cenou. Jak uvedl server Tyden.cz, cena za vysílání tříminutového produktového pořadu po dobu jednoho měsíce podle frekvence opakování bude stanovena v rozmezí od 140 tisíc do půl milionu korun. Desetisekundový reklamní klip vyjde inzerenta na cenu od 120 korun.

Jen v části multiplexu 3 chtěla začít svoje vysílání i připravovaná stanice TV 7. Plánovala start pouze v Brně. Na využití pouze jednoho vysílače ze své sítě však v tomto případě společnost CDG nepřistoupila.

VÍCE: Nové celoplošné televize TV 7 se jen tak nedočkáme

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. apeiron

    Ne že bych nějak stál o nějaký reklamní kanál,ale pokud se takto budou do budoucna rozhodovat i další tv stanice-že se jim v DVB-T vyplatí vysílat jen pro Prahu,jako třeba Tv Noe a Óčko,tak to se mi nelíbí.V Praze tak budou mít širokou nabídku tv stanic,a zbytek republiky ostrouhá a bude stále koukat jen na stávajících pár programů.

    1. Jose

      To je ale trend a styl DVB-T od začátku. Zkurvit to stejně jako zkurvili FM. Na Ještěd např. vůbec nenaplánovali Mux 3. Takže DVB-S je v tomto daleko SPRAVEDLIVĚJŠÍ a DALEKO LIDOVĚJŠÍ. Tam může mít každý totéž, ať bydlí tam nebo tam.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .