Ostravskou redakci zpravodajství České televize povede Radek Wiglasz

Televizní studio Ostrava bude mít nového vedoucího redakce zpravodajství. Radek Wiglasz se jím stane od 1. ledna 2019. Nahradí Gabrielu Lefendu, která po šesti letech z ostravského studia ke konci roku odchází. Pozici zástupce vedoucího redakce obsadí dlouholetý redaktor a vedoucí vydání Martin Musial.

Radek Wiglasz, nový vedoucí redakce zpravodajství České televize v Ostravě. Foto: Česká televize

Radek Wiglasz, nový vedoucí redakce zpravodajství České televize v Ostravě. Foto: Česká televize

Věřím, že ve chvíli, kdy se vedení ostravské zpravodajské redakce ujme nový šéf, dostane práce další pozitivní pracovní impuls. Regionální studio má silné zastoupení v celostátních zpravodajských relacích i na ČT24, a Události v regionech jsou velmi oblíbené,” říká ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina.

Od nového vedení slibuje i další rozvoj v oblasti informací šířených po sociálních sítích. „V televizním studiu Ostrava vznikne také nová pozice zástupce vedoucího redakce Zpravodajství, které se ujme jeden z nejzkušenějších redaktorů a editorů Martin Musial,“ dodává Siřina.

Radek Wiglazs působí v redakci zpravodajství televizního studia Ostrava od roku 2009 – nejprve jako externí spolupracovník, posléze jako redaktor, který se věnuje především politice. Od května 2017 je jedním z editorů Událostí v regionech.

Mým hlavním cílem je, aby ostravská redakce přinášela i nadále kvalitní aktuální a vlastní zpravodajství ze všech koutů Moravskoslezského a Olomouckého kraje. A to nejen v rámci Událostí v regionech, ale i na ČT24 a v Událostech. Myslím si, že kvalitní redakční zázemí a zkušení redaktoři, kameramani a další lidé jsou zárukou, že se nám to bude dařit i nadále,“ vysvětluje Radek Wiglazs.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .