Hitrádio City v sobotu rozsvítilo Prahu a předalo šek s rekordní částkou

Hitrádio City 93,7 FM spojilo celou metropoli prostřednictvím charitativního projektu Rozsviťte s námi Prahu. Metropolitní stanice už po dvanácté společně se svými posluchači navázala na tradiční předvánoční akci, jejíž výtěžek letos pomůže pacientům s nemocí motýlích křídel.

Šek na rekordní sumu ze sbírky Rozsviťte s námi Prahu. Foto: Hitrádio City 93,7 FM

Šek na rekordní sumu ze sbírky Rozsviťte s námi Prahu. Foto: Hitrádio City 93,7 FM

Pražané letos poslali 5184 dárcovských SMS

Šek na rekordní částku 510 688 korun si v sobotu 1. prosince na rozzářeném Staroměstském náměstí převzali malí pacienti i zástupci charitativní organizace DEBRA ČR, která lidem s nákladným onemocněním pomáhá.

Stejně jako v minulých letech i letos jsme si s laskavým souhlasem hlavního města Prahy vypůjčili tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí a jeho žárovky. Každý, kdo chtěl pomoci, měl možnost „zasponzorovat si” svou žárovku za cenu jedné DMS. Následně si ji pak mohl symbolicky rozsvítit na webové stránce rozsvittesnamiprahu.cz a zapsat se tak do seznamu dárců. Posluchači Hitrádia City opět dokázali, že mají obrovská a štědrá srdce,” říká o projektu Martin Maďarka, pověřený vedením Hitrádia City.

V letošním roce se do akce Rozsviťte s námi Prahu zapojilo tisíce Pražanů, kteří poslali 5184 dárcovských SMS. Štědří byli i dárci na transparením účtu charitativní organizace DEBRA ČR. Velké finále se odehrálo první prosincovou sobotu na Staroměstském náměstí a ozdobilo jej nejen slavnostní rozsvícení vánočního stromu, ale také hudební vystoupení kapely Slzy.

Projekt Rozsviťte s námi Prahu je realizován ve spolupráci s charitativní organizací DEBRA ČR, která se v Česku jako jediná zaměřuje výhradně na lidi s nemocí motýlích křídel. Zná všechny své klienty, pacienty s nemocí motýlích křídel osobně. A poskytuje jim konkrétní pomoc.

Šek s rekordní částkou v historii projektu 510 688 korun si na pódiu za organizaci DEBRA ČR převzala koordinátorka Anita Gaillyová i někteří malí pacienti. Výtěžek z akce Rozsviťte s námi Prahu pomůže lidem s nemocí motýlích křídel získat kvalitní ošetřovací materiály na jejich křehkou a extrémně zranitelnou kůži.

Takto nemocné děti si nemůžou hrát jako zdraví vrstevníci. Odřená kolena pro ně znamenají dlouhodobou a hlavně velmi bolestivou léčbu. Touto dědičnou chorobou u nás jí trpí přibližně 300 lidí.

Letošní patroni Jitka Čvančarová, Liběna Rochová a Musa jsou s pomocí lidem s nemocí motýlích křídel neodmyslitelně spjati. Všichni tři pacienty i jejich rodiny osobně znají a intenzivně se zasazují o jejich podporu a získání respektu ve společnosti. Také jim patří velký dík!

Videoukázka z akce Rozsviťte s námi Prahu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .