Šéf techniky ČRo Karel Zýka se stal členem představenstva komerční společnosti Evropské vysílací unie

Český rozhlas získal zastoupení v nově založené společnosti s názvem Eurovision Services S. A, jež bude zaštiťovat komerční aktivity Evropské vysílací unie. Ředitel Techniky a správy ČRo Karel Zýka byl zvolen do představenstva této firmy.

Ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Evropská vysílací unie EBU stála před zásadní otázkou, jestli bude dál sázet na jistotu a konzervativnost, nebo se stane větším dravcem v evropském mediálním světě. I za podpory Českého rozhlasu zvolila možnost druhou, která je podle mého názoru správná. Projekt Athena znamená oddělení komerčních aktivit EBU od služeb členským organizacím do samostatné dceřiné společnosti,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a místopředseda Rozhlasového výboru EBU, který je hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy

Cílem projektu Athena a této zásadní změny ve fungování Evropské vysílací unie je potřeba být mnohem flexibilnější a dynamičtější při realizaci komerčních aktivit na evropském i světovém mediálním trhu. Český rozhlas tuto iniciativu podpořil a patřil k evropským veřejnoprávním vysílatelům, kteří prosazovali implementaci projektu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .