Osmičkový rok bude pro Českou televizi ve znamení původní filmové, seriálové a dokumentární tvorby

Devět nových projektů hrané tvorby, třináct premiérových koprodukčních snímků, tři publicistické formáty, 37 dokumentárních filmů, desítky koncertů a významné společenské, zpravodajské a sportovní okamžiky – to je stručný popis jarní nabídky programů České televize.

Tisková konference České televize k jarní sezóně 2018 v Café Louvre, autor: Martin Petera

Tisková konference České televize k jarní sezóně 2018 v Café Louvre, autor: Martin Petera

Generální ředitel Petr Dvořák uvedl tiskovou konferenci slovy o kvalitě produkce České televize: „Když divák uvidí nějaké dílo ČT, musí být na první dobrou patrné, že jde o dílo z produkce ČT. Hlavním atributem je kvalita a žánrová pestrost.“ Ve spojitosti s nadcházejícím rokem doplnil, že se připravuje řada projektů spojených s „osmičkovými roky“, jen do tohoto segmentu investuje Česká televize okolo 200 milionů korun.

ČT1 zve diváky na kriminální seriály, sitcomy a nové filmové snímky

Pondělní 21. hodina je vyhrazena novému sitcomu Dabing Street, který vznikal pod taktovkou Petra Zelenky, a prim v něm hrají herci z Dejvického divadla. Jak už název, vychází ze stejnojmenné divadelní hry o dabingovém studiu ZERO. Po osmé hodině večerní zařadí ČT1 reprízy seriálu Případy 1. oddělení, ve 21:40 patří programový slot publicistice a Reportérům ČT.

Středeční osmá hodina večerní přinese divákům kriminální thriller s Kryštofem Hádkem s názvem Vzteklina, odehrávajícího se na Šumavě. Zatímco herec Hádek si užíval šumavskou přírodu, Leoš Noha na tiskové konferenci uvedl, že musel především pracovat. Herecké obsazení by nebylo kompletní bez Jana Vlasáka, Filipa Čapky a dalších. „Mám osobním cílem je udržet diváky v nepřetržitém narůstajícím napětí po dobu šesti hodin. Humor je důležitým kořením každého správného thrilleru,“ uvedl režisér Tomáš Bařina.

Po šest večerů se diváci octnou v oblasti Šumavy. Poté dostane prostor Inspektor Max, jehož představuje Juraj Kukura. Ten je zároveň spoluautorem námětu. V dalších rolích se objeví Tereza Brodská, Robert Hájek či Igor Bareš. „Kriminální případy budu řešit s humorem i noblesou,“ doplňuje Juraj Kukura. Má se jednat o jiný typ kriminálek: „Nebude to taková kriminálka, kdy na začátku najdou mrtvolu a na konci pachatele.“ Seriál vzniknul v koprodukci s RTVS. Každou středu od 21:00 můžeme sledovat reprízu seriálu Cirkus Bukowski.

Úterní a čtvrteční večery nadále patří seriálu Vyprávěj, Četnické humoresky se z neděle přesouvají na pátek. V neděli pokračuje cyklus dokumentů GEN (20:00) následovaný premiérový televizními filmy i koprodukčními snímky. Těšit se můžeme na film Dukla 61 (Marek Taclík, Martha Issová), Metanol (Lukáš Vaculík, Veronika Freimannová), Můj strýček Archimedes (Ondřej Vetchý, Miroslav Donutil), Trojí život (Jan Plouhar, Hana Vagnerová, Veronika Kubařová) a řada dalších. ČT zařadí do programu koprodukční snímky Masaryk, Bába z ledu, Instalatér z Tuchlovic, Učitelka a jiné.

Dabing Street, autor: archiv České televize

Dabing Street, autor: archiv České televize

ČT2 uvede premiérové Manželské etudy po 35 letech

Od 8. ledna zahájí Manželské etudy příběhem Ivany a Pavla, ve 20:00 začíná mapování let 1981-1986, ve 20:40 zhlédneme pokračování osudů po 20 letech a konečně ve 21:35 se podíváme, jak vypadá jejich vztah po 35 letech. Dokumentární sérii Heleny Třeštíkové mohou diváci sledovat každé pondělí a středu ve 20:00 ve třech dílech za sebou. Úterní devátá hodina je vyhrazena novým dokumentárním filmům, 9. ledna se bude jednat o očekávaný snímek „Svět podle Daliborka“.

Páteční večer na ČT2 nás provede po Zázračné planetě, následuje Dobrodružství archeologie a uvedený ve dvou dílech za sebou bude islandský thriller V pasti o „městečku odstřiženém od zbytku světa sněhovou bouří“, kde zároveň řádí vrah.

Tisková konference České televize k jarní sezóně 2018 v Café Louvre, autor: Martin Petera

Tisková konference České televize k jarní sezóně 2018 v Café Louvre, autor: Martin Petera

ČT art: Nový web ArtZóna se stejnojmenným pořadem

Novinku na úterní čas 20:20 bude ArtZóna, jejíž průvodce je Saša Michailidis, moderátor Radia 1. Pětačtyřicetiminutový magazín se bude natáčet v Praze i Brně, hosty budou autoři, performeři, recenzenti i teoretikové.

Současně bude uveden stejnojmenný web, jeho projektovým manažerem je Josef Chuchma: „Web je určen komukoli, kdo je otevřen kultuře a umění. Rádi bychom nicméně oslovili především mladší generaci. Ta dnes ‚klasický‘ televizní přístroj téměř nezapíná, ale to neznamená, že ji kulturní obsah, který televize přináší, nezajímá.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .