Jaro v České televizi: 4 televizní filmy, několik větších seriálových projektů dokumentů

Nabídka nové televizní sezóny České televize přinese vedle očekávaných projektů také premiéry původních televizních snímků a desítky dokumentárních cyklů, seriálů a filmů. Vedle toho i desítky připomínek „osmičkových“ výročí.

Režisérka Andrea Sedláčková představí už čtvrtý příběh svého filmového alter ega Renáty Soukupové Dívka za zrcadlem. Promo foto: David Raub, fotografii poskytla Česká televize

Režisérka Andrea Sedláčková představí už čtvrtý příběh svého filmového alter ega Renáty Soukupové Dívka za zrcadlem. Promo foto: David Raub, fotografii poskytla Česká televize

Novinky od thrilleru, přes situační komedii až po dramatizaci reálných událostí

Devět nových projektů hrané tvorby doplní třináct premiérových koprodukčních snímků, tři publicistické formáty, sedmatřicet dokumentárních filmů, cyklů a docusoapů, koncerty moderní i vážné hudby, premiérové večerníčky, nebo nový kulturní magazín. Novinky hrané tvorby, které se budou v příštím roce ucházet o diváckou přízeň, jsou žánrově rozkročeny od thrilleru, přes situační komedii až po dramatizaci reálných událostí. Do nové sezóny vstupujeme s nabídkou pestrého portfolia originálně zpracovaných námětů,“ shrnuje v tiskové zprávě generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Přehled seriálových novinek zahajujeme třemi projekty. Čistokrevný kriminální thriller z podmanivého prostředí šumavských Sudet slibují tvůrci Vztekliny. Podle vlastní, stejnojmenné divadelní hry, napsané pro Dejvické divadlo, natočil pětinásobný držitel Českého lva Petr Zelenka komediální seriál Dabing Street. Na případy pražské kriminálky se vrhne Juraj Kukura jako v Česku pracující slovenský kriminalista Zoltán Max.

Kromě seriálů ale nabídne Česká televize i dvě minisérie dramatizující skutečné události. Dvojdílný snímek Dukla 61 je příběhem odehrávajícím se na pozadí největšího poválečného důlního neštěstí na území tehdejšího Československa. Další dvojdílný snímek, Metanol, se inspiroval událostmi z roku 2012.

Metanol, Česká televize, 11.10.2017 , natáčeno v Praze, režie se chopila Tereza Kopáčová, kamera Pavel Berkovič

Metanol, Česká televize, 11.10.2017 , natáčeno v Praze, režie se chopila Tereza Kopáčová, kamera Pavel Berkovič

Hranou tvorbu doplní premiéry televizních filmů

Programovou nabídku hrané tvorby doplní premiéry čtveřice televizních filmů – Můj strýček Archimedes, Dívka za zrcadlem, Trojí život a Bůh s námi.

Program nové sezony bude také ve znamení ‚osmičkových‘ výročí, na něž jsme při přípravách nového schématu kladli velký důraz. Do programového a zpravodajského pokrytí proto investujeme zhruba čtvrt miliardy korun. Divákům tak budeme schopni nabídnout celou řadu tematických dokumentů, koncertů, vlastní dramatiku i historické velkofilmy,“ dodává Petr Dvořák.

V prvním pololetí uvede Česká televize v rámci připomínek významných jubileí například dokumentární cyklus Rudí prezidenti, dokumenty Válečné nevěsty, Okupace očima okupantů, Druhá republika a další.

Kromě dokumentárních novinek navázaných k výročím roku 2018 přinese jarní vysílání celou řadu tematicky rozkročených dokumentárních projektů – od společenských, jako například Manželské etudy po 35 letech od klasičky žánru Heleny Třeštíkové, přes původní novinky přírodovědných dokumentů – například cyklus Magické hlubiny o vodním světě Česka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .