Opilý komentátor po ojedinělém excesu v televizi skončil, přitom patřil ke služebně nejstarším

Basketbalový odborník a komentátor Ján Plesník, který se v posledních dnech proslavil svým indisponovaným komentářem česko-slovenského derby, požádal o ukončení pracovního poměru. Přitom patřil mezi služebně nejstarší členy sportovní redakce RTVS.

basketbal-ilust-651

Nezvládl komentování, působil opilým dojmem

Ján Plesník ve středu nezvládl komentování zápasu ženské basketbalové Euroligy mezi košickým týmem Good Angels a USK Praha. Jelikož tento přenos nebyl k vidění na žádné z českých televizí, řada českých diváků si jej mohla naladit právě ve vysílání slovenské RTVS.

Místo profesionálně zvládnutého přenosu ale poslouchali výrazně indisponovaného komentátora, který působil opilým dojmem. Jeho myšlenky neměly hlavu ani patu, téměř vůbec nesledoval dění na palubovce a navíc nepostřehl konec čtvrtiny, kde divákům oznámil, že do konce zůstávají ještě dvě minuty.

RTVS uplatnila exemplární trest

Kritika od diváků na sociálních sítích na sebe nenechala dlouho čekat a reakce vedení instituce byla okamžitá. Plesník byl ještě v průběhu přenosu stažen z vysílání a na druhý den ohlásil svou výpověď. Diváci se však nedočkali žádného vysvětlení směrem k tomu, co způsobilo jeho indispozici. K dispozici byla jen formální zpráva od tiskového oddělení RTVS. Šéf sportovní redakce se k celé záležitosti odmítl vyjádřit a prostor v médiích nedostal ani samotný komentátor.

Bulvární média logicky spekulují o tom, že výpověď jednoho z nejzkušenějších redaktorů a komentátorů nebyla dobrovolná. V podobných případech je to pochopitelné. Pokud by to ale byla pravda, šlo by v tomto případě o nezvykle tvrdý postih. V podobných případech se udělují většinou pokuty nebo dočasná suspendace. Pokud jednou někoho respektovaného a zkušeného uvolníte, je zřejmé, že hned zítra může po něm sáhnout vaše konkurence.

Diváci nejprve Plesníka hanili, nyní ho podporují

V tomto konkrétním případě zřejmě sehrál svou roli i fakt, že sportovní redakce RTVS v minulosti neměla s disciplínou některých svých členů moc dobré zkušenosti. U Jána Plesníka sice není znám žádný předchozí exces týkající se alkoholu na pracovišti, ale u některých jiných lidí podobné přešlapy zaznamenány byly, byť se nikdy neprojevily přímo ve vysílání.

RTVS tedy v tomto případě přistoupila k exemplárnímu trestu a dokonce zvažuje další, prozatím nekonkrétní kroky vůči Plesníkovi. Nálada na sociálních sítích je nyní paradoxně opačná. Zatímco většina diváků nesouhlasila s opileckým projevem komentátora, nyní je v diskusních vláknech k vidění i mnoho názorů, které nesouhlasí s exemplárním vyhazovem. Pro dlouholetého profesionála by nicméně neměl být problém se uplatnit na některé ze soukromých sportovních stanic.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: