O2 TV vyřadí programy DIGI Sport, náhradou bude vlastní kanál O2 TV Fotbal

Televizní platforma O2 TV reaguje na aktuální vývoj a v příštích týdnech vyřadí programy DIGI Sport ze své nabídky. Důvodem je, že provozovatel těchto programů se je rozhodl exkluzivně umístit do nabídky DIGI CZ.

Vizuál připravovaného fotbalového kanálu O2 TV Fotbal

Vizuál připravovaného fotbalového kanálu O2 TV Fotbal

DIGI Sport bude na českém trhu exkluzivně v nabídce DIGI CZ

Televizní služba O2 TV byla jediným kabelovým a IPTV operátorem, který měl DIGI Sporty ve své nabídce. Konkurenční operátoři k nim neměli přístup. Na satelitu byly stanice pod značkou DIGI Sport v exkluzivním držení platformy DIGI CZ. Nyní tato exkluzivita platí pro celý český trh. Programy pod touto značkou tak může mít v nabídce pouze satelitní služba DIGI.

Zástupci O2 TV připustili možné vyřazení těchto programů už na nedávné tiskové konferenci, kde oznamovali rebranding stanice O2 Sport a spuštění nových tematických kanálů. Ředitel platformy O2 TV David Duroň tehdy pro RadioTV.cz uvedl, že se pokusí DIGI Sporty v nabídce udržet. „O Digi sportech jednáme, bude to záviset na tom, jaký typ obsahu tam od nové sezony bude. Momentálně čekáme na vývoj a tah od partnera,“ uvedl před dvěma týdny.

Provozovatelem kanálů DIGI Sport je skupina Slovak Telekom. Ta se nakonec dohodla s českou platformou DIGI CZ na exkluzivním umístění svých sportovních programů do její nabídky. Součástí dohody je i sdílení vysílacích práv na anglickou fotbalovou Premier league a španělskou La Ligu (Primera Division).

Právě tato utkání nyní může Slovak Telekom umístit na své DIGI Sporty. Musí ale zajistit, aby se jejich obsah nevysílal u přímých konkurentů DIGI CZ.

Synot liga čeká na nového generálního partnera. O2 TV Fotbal uvede dva zápasy týdně

O2 TV nahradí DIGI Sporty svým vlastním fotbalovým kanálem. Zaměří se především na českou fotbalovou soutěž (někdejší Synot ligu), kde vlastní práva pro 2 zápasy z každého kola. Má k dispozici i záznamy a magazíny fotbalových velkoklubů (například Arsenal TV, Barca TV, Juventus TV), a doplní je přímými přenosy evropských národních pohárů.

Na trhu jsou ještě volná práva k několika evropským soutěžím – například k nizozemské nebo portugalské lize. Zástupci O2 TV hodlají ohlásit další akvizice v srpnu. Právě 8. srpna uvedou na trh i kanál O2 TV Fotbal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .