Vyšší technická kvalita, nové ovládání televize a hokejový kanál už v příštím roce

Překvapením tiskové konference byla informace o uvedení hokejového kanálu O2 TV Hokej už v příštím roce. Vedle toho chystá O2 změnu uživatelského prostředí na svých set top boxech a vyšší kvalitu vysílaných programů.

Vizuál připravovaného kanálu O2 TV Hokej

Vizuál připravovaného kanálu O2 TV Hokej

Tipsport extraliga ještě dva roky exkluzivně na ČT. Další možnosti jsou otevřené

Jako první ze tří nových sportovních kanálů odstartuje O2 TV Fotbal už 8. srpna letošního roku. Tenisový kanál by měl následovat v lednu 2017. Překvapením je uvedení hokejového programu O2 TV Hokej už v září příštího roku. Exkluzivní dohody O2 TV s českými extraligovými kluby sice začnou platit až od podzimu 2018, management O2 si ale v prvním roce troufá naplnit hokejový kanál i bez české extraligy.

Ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay sice nebyl ohledně vysílacích práv příliš konkrétní. Skupina ale může pro svou hokejovou televizi využít různých evropských soutěží, které jsou převážně volné. V nadnárodních soutěžích ale bude mít výraznější konkurenci. Dvě nejlépe hodnocené ligy světa – zámořská NHL a ruská KHL – jsou dlouhodobě na obrazovkách Novy sport, případně skupiny Sport TV.

Hokejové Znojmo hraje v Rakousku, Vsetín usiluje o Slovensko

Hokejová Liga mistrů je momentálně rovněž v držení SportTV. Ta je však limitovaná pouze dvěma programy, na nichž může jednotlivé zápasy kombinovat. Z mezinárodních hokejových lig může být pro českého diváka atraktivní ještě rakouská EBEL, kde hraje moravský tým Orli Znojmo. Tuto soutěž v minulé sezoně přenášela televize Sport5, finálovou sérii za účasti Znojma ale odvysílal právě O2 Sport.

Atraktivní zápasy ale nabízí i některé národní evropské soutěže. Vysokou kvalitu má především švýcarská NLA, finská Liiga nebo švédská SHL. V neposlední řadě může být zajímavou akvizicí i slovenská Tipsport liga s ohledem na desetitisíce Slováků žijících v ČR. Atraktivita slovenské ligy by vzrostla i za předpokladu, že by se do ní zařadil moravský Vsetín, který se netají zájmem hrát právě slovenskou nejvyšší soutěž.

Nové uživatelské prostředí a vyšší technická kvalita hlavního kanálu

S příchodem nových sportovních kanálů přirozeně dochází i k obměně vizuálu. „Měníme identy, budou v reflexní zelené barvě u fotbalu. Tenis do antukové barvy, hokej bude mít světle ledovou modrou,“ řekl šéf O2 TV Sport Marek Kindernay. Změní se ale nejen design lineárního vysílání, ale i celkové uživatelské prostředí na set top boxech od O2.

Odlišíme vnitřní vzhled uživatelského rozhraní podle jednotlivých kanálů. Učešeme programovou skladbu a intenzivně pracujeme na změně způsobu ovládání televize,“ dodal šéf O2 TV David Duroň.

Vítanou změnou bude především vyšší technická kvalita vlajkového programu O2 TV Sport. Ten se bude od nové sezony vysílat v plném Full HD rozlišení. Díky lepší kompresi by ale měl datový tok zůstat na hodnotě 6 Mbit/s. Diváci s vlastním internetem tak nebudou muset řešit navýšení downloadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .