O2 TV Tenis bude mít vážnou konkurenci. DIGI Sport přinese stovky hodin mužského tenisu

DOPLNĚNO – Všechny významné turnaje mužského tenisového okruhu ATP World Tour bude od letošního roku v České republice exkluzivně vysílat DIGI TV, konkrétně její kanály DIGI Sport. Nový placený kanál O2 TV Tenis tak dostane vážnou konkurenci.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Tenis se stává dalším prostředkem konkurenčního boje operátorů

Fanouškům špičkového mužského tenisu zprostředkuje v příštích čtyřech letech kompletní program turnajů nejvyšší kategorie ATP World Tour Masters 1000 včetně závěrečného turnaje Mistrů v Londýně i všechny turnaje ATP World Tour 500. Kromě toho DIGI Sport odvysílá nejméně deset turnajů ATP World Tour 250.

Zahájení vysílání turnajů ATP World Tour na obrazovkách DIGI TV je dalším krokem v naplňování naší strategie, kdy chceme divákům nabízet co nejkvalitnější a nejžádanější sportovní přenosy. Světový mužský tenis je tak dalším významným lákadlem, proč si satelitní Novou DIGI TV či internetovou DIGI2GO pořídit. Věříme, že si náš tenisový program, který můžeme fanouškům minimálně v příštích čtyřech letech zprostředkovat díky partnerství DIGI CZ s ATP Media, získá řadu příznivců,“ říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti DIGI CZ.

Grand Slamy se objeví na obou platformách

Kromě exkluzivních přenosů na kanálech DIGI Sport hodlá placená služba lákat diváky i na přenosy na dalších sportovních programech, které má ve své programové nabídce. Grand Slamy Australian Open, French Open a US Open se objeví na Eurosportu a Wimbledon je už tradičně na kanálu Nova Sport. Týmové soutěže jako Davis Cup a Fed Cup zase přenáší Česká televize.

Přenosy na jiných programech mohou pochopitelně sledovat i klienti O2 TV. Základní rozdíl mezi DIGI CZ a O2 je v tom, že O2 TV získala exkluzivní práva k ženskému tenisu a DIGI CZ bude přenášet tenisová utkání mužů. Když se ale na exkluzivní tenisový program obou operátorů podíváme blíž, zjistíme, že O2 TV má před konkurencí přece jen významnou výhodu – a tou je multidimenze a zacílení především na české hráče.

O2 TV Tenis zacílí na české hráče a přinese multidimenzi

DIGI Sport bude muset v rámci své programové strategie brát ohled nejen na české, ale i na slovenské diváky, zatímco O2 TV se může soustředit na všechny zápasy českých zástupců a nemusí řešit případné časové kolize. Právě díky multidimenzi může vysílat až čtyři zápasy současně. Tuto možnost diváci ocení zejména u Grand Slamů.

Výhodou kanálu O2 TV Tenis u Grand Slamu jako je Australian Open 2017 (stejně jako v loňském roce při US Open) je skutečnost, že vysíláme zápasy výhradně s českou stopou již od prvního kola. Eurosport přenáší zápasy především z hlavního dvorce, kam se český zástupce dostane jen výjimečně (záleží na žebříčku, většinou až od osmifinále). O2 TV vlastní vysílací práva na ostatní zápasy českých tenistů a tenistek, které nikde jinde neběží. Věříme, že českého diváka zajímá především zmíněná česká stopa a je dostatečným lákadlem,“ uvedl pro RadioTV David Solnař z O2 TV Sport.

Většina platících diváků se může i nadále rozhodovat podle fotbalu

Navzdory výše uvedenému je otázkou, zda větší porce exkluzivních tenisových přenosů na obou platformách bude dostatečným lákadlem pro diváky, aby změnili svého operátora.

Hlavní konkurenční boj mezi O2 TV a DIGI CZ by se měl i nadále odehrávat především v oblasti fotbalu. O2 láká diváky na exkluzivní přenosy domácí ePojištění.cz ligy a fotbalové Ligy mistrů, zatímco DIGI CZ má k dispozici žádanou anglickou Premier league, druhou anglickou ligu Sky Bet Championship a atraktivní španělskou nejvyšší soutěž La Ligu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .