O2 TV odvysílala sobotní derby pražských S

V sobotu od 17.00 hodin nabídne digitální televize O2 TV nejsledovanější zápas domácí fotbalové soutěže, pořadí 289. derby mezi Spartou a Slavií. Letenský stadion je již týden beznadějně vyprodaný.

Ilustrační foto, zdroj: O2 Czech Republic

Ilustrační foto, zdroj: O2 Czech Republic

Produkci přenosu zajistí 35 lidí, k dispozici bude videorozhodčí

Nejprestižnější duel tuzemské fotbalové sezony odvysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Utkání poběží rovněž ve více než 1200 restauracích po celé České republice. Další stále možností je předplatné programu O2 TV Sport s přístupem na 24 hodin, kde přenos může sledovat úplně každý v prohlížeči nebo v aplikaci O2 TV na mobilu i tabletu.

Pro diváky začne vše již v sobotu od 17.00 hodin, kdy moderátor Petr Svěcený odstartuje předzápasové studio. Dorazí bývalý skvělý útočník Tomáš Jun, který získal se Spartou hned pět mistrovských titulů a navíc je držitelem titulu mistra Evropy do 21 let. O své poznatky a zkušenosti se podělí také asistent trenéra české reprezentace Miroslav Koubek, jenž v minulosti vedl i pražskou Slavii.

Minimálně jedenáct hodin před úvodním výkopem bude na Letné připraven přenosový vůz společnosti O2.

Vše je potřeba připravit v dostatečném předstihu. Chceme divákovi nabídnout špičkový zážitek. Do samotné výroby a produkce se zapojí asi 35 lidí. K přímému přenosu využijeme celkem 15 kamer. K dispozici tak režisér dostane skutečně pestrý výběr záběrů, budou lépe vidět klíčové či sporné situace. Opět nasadíme virtuální grafiku, která nám umožní využívat speciální 3D efekty,“ říká Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

I při derby Sparta – Slavia bude naplno zapojen videorozhodčí v online režimu. V sobotu do přenosového vozu usednou video-asistenti Miroslav Zelinka a Karel Hrubeš. „Na derby by měl dorazit i zástupce FIFA, který se chce na naši práci u projektu videorozhodčích podívat,“ dodal Marek Kindernay.

V rámci multidimenze, díky které se fanoušek může na derby podívat i z kamer za brankami nebo si pustit smyčku nejlepších okamžiků, poběží na kanále O2 TV Fotbal také pozápasová tisková konference. Komentář přímého přenosu zajistí Václav Pilný a Milan Štěrba. Novinky a rozhovory z hrací plochy pak tradičně přinese reportér David Sobišek.

Videoupoutávka před zápasem Sparta – Slavia

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .