O2 spustí tři nové kanály: O2 TV Fotbal, O2 TV Hokej a O2 TV Tenis. Do vysílacích práv investuje miliardu

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic připravuje výrazné investice do své televizní platformy O2 TV. Díky akvizici nových exkluzivních práv rozdělí svůj obsah na více kanálů a zavede tři nové značky.

Petra Kvitová. Photo by Clive Brunskill/Getty Images. Fotografii poskytla společnost O2 Czech Republic

Petra Kvitová. Photo by Clive Brunskill/Getty Images. Fotografii poskytla společnost O2 Czech Republic

Důraz na český a mezinárodní fotbal, ženský tenis a český hokej

O2 Sport se v nejbližších letech primárně soustředí na tři sportovní odvětví – fotbal, hokej a tenis. Postupně by mělo dojít k přeskupení vysílacích práv a jejich částečnému přesunu směrem k placené televizi od O2. Porce několik tisíc tenisových přenosů ženských turnajů WTA se objeví od 1. ledna 2017. Hokejové přenosy domácích extraligových zápasů Sparty, Liberce, potažmo Třince se objeví až na podzim 2018. Hlavní doménou nejbližších měsíců na O2 Sport tak zůstane především fotbal.

V této souvislosti se nejvíc zmiňuje domácí fotbalová soutěž Synot liga. V rámci ní má O2 Sport k dispozici nejatraktivnější zápas každého hracího dne. V nejbližších sezonách se očekává posílení nebo rozšíření této spolupráce. Zástupci O2 ale prozatím neuvedli žádné konkrétnější informace s odkazem, že tak mohou učinit až po skončení aktuální sezony.

Pokračuje Synot liga, Champions league a dočasně i Premier League

O2 Sport hodlá i nadále pokrývat fotbal díky exkluzivním právům na nejatraktivnější dostupné zápasy doma i v zahraničí. To se týká zejména fotbalové Ligy mistrů – UEFA Champions League, kde O2 drží práva ještě pro následující dvě sezony. Svým divákům nabízí všechny zápasy každého hracího dne Ligy mistrů s využitím funkce Multidimenze. Divák má tak možnost sledovat kterékoliv utkání nejatraktivnější klubové soutěže světa dle svého výběru. Jeden zápas je k dispozici i v rámci neplaceného vysílání na programu ČT sport.

V rámci této sezony dobíhá i neexkluzivní smlouva na anglickou fotbalovou Premier league, která byla součástí programové nabídky O2 TV v posledních dvou sezonách. Tuto soutěž mohla O2 vysílat pouze díky spolupráci s kanály DIGI Sport. Tato spolupráce ale po aktuální sezoně skončí.

O2 byla s DIGI Sportem předběžně domluvená, nakonec se vše změnilo

Zástupci O2 TV na tiskové konferenci potvrdili zájem o vysílání Premier league i v dalších sezonách. Exkluzivní práva ale získala konkurenční služba DIGI TV CZ, a ta se nehodlá dále dělit. Původní předběžná dohoda přitom počítala s tím, že se obě strany o práva podělí i v dalších letech. Nakonec se vše v poslední chvíli změnilo.

Šéf platformy O2 TV David Duroň nevyloučil, že by se obě strany ještě mohly domluvit na pokračování spolupráce, nicméně přiznal, že momentálně v této věci neprobíhají žádná jednání. Z těchto slov lze tedy usuzovat, že anglická Premier league se od příští sezony na O2 Sport neobjeví a bude pokračovat už pouze na kanálech DIGI Sport. Ty mají být exkluzivně dostupné v rámci satelitní služby DIGI TV CZ. Z programové nabídky O2 TV se tedy zřejmě vytratí.

O2 TV přinese 2000 přenosů ženského tenisu ročně – i díky multidimenzi

O2 Sport získal vůbec největší tenisový programový balík, který se kdy v České republice vysílal. Divákům nabídne minimálně 2000 přenosů ženského tenisu z 54 turnajů ročně. V praxi tak O2 Sport odvysílá minimálně jeden turnaj týdně včetně turnaje mistryň. K tomu nabídne WTA magazín a přibližně tucet turnajů i z mužského okruhu ATP. Primárně se ale kanál soustředí právě na ženský tenis.

Plánujeme zprostředkovat maximální počet zápasů, kde naplno využijeme funkce multidimenze. Divák tedy bude moci sledovat souběžně i několik zápasů z různých turnajů,“ prozrazuje Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 Sport.

Vysílací práva zahrnují roky 2017, 2018 a 2019. Tenisové přenosy se tedy na O2 TV objeví ze všech nových produktů nejdřív – už od 1. ledna 2017. Hokejové přenosy domácích utkání Sparty, Liberce případně Třince budou následovat až od září roku 2018.

Jednou z akvizicí společnosti O2 pro následující roky jsou i přímé přenosy z domácích utkání Tipsport ligy elitních hokejových klubů včetně HC Sparta Praha. Ilustrační fotografii poskytla společnost O2 Czech Republic

Jednou z akvizicí společnosti O2 pro následující roky jsou i přímé přenosy z domácích utkání Tipsport ligy elitních hokejových klubů včetně HC Sparta Praha. Ilustrační fotografii poskytla společnost O2 Czech Republic

Miliardová investice do vysílacích práv

Vzhledem k vysokému objemu sportovních přenosů plánuje vedení O2 rozdělit dosavadní jeden sportovní kanál na několik tematických stanic. Vedle dosavadní značky O2 Sport tak operátor v průběhu následujících dvou let spustí i značky O2 TV Tenis, O2 TV Hokej a O2 TV Fotbal. Manažer Tomáš Kouřil na tiskové konferenci řekl, že do vysílacích práv pro tyto kanály hodlá telekomunikační společnost investovat až miliardu korun.

Zatím není jasné, zda tři nové sportovní kanály budou vysílat 24 hodin denně. Vzhledem k sezónnosti programové nabídky lze očekávat, že hokejový a fotbalový kanál bude k dispozici pouze v určitých obdobích roku. Celoroční vysílání může být atraktivní pouze u tenisového programu, kde bude nejefektivněji využita i multidimenze.

Podrobnější informace o hokejových přenosech přinášíme v samostatném článku – O2 Sport bude exkluzivně vysílat zápasy hokejové Sparty a Liberce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .