O2 Sport po půl roce: Synot liga je u diváků populárnější než Premier league

Nejpopulárnějším produktem na sportovní stanici O2 Sport je česká fotbalová Synot liga. Její přenosy jsou u diváků dokonce sledovanější než přenosy anglické fotbalové Premier league. Zápasy Synot ligy dosahují až čtvrtinový podíl na sledovanosti.

synot-liga-logo-651

Popularitě přenosů z české ligy nahrává právo první volby

Kanál O2 Sport vlastní právo první volby každé kolo fotbalové Synot ligy. Znamená to, že má přednostní právo vybírat nejatraktivnější zápasy do svého programu. Zatím vysílá pouze jedno utkání z každého kola a tyto přenosy patří k těm nejsledovanějším.

Kromě atraktivity samotných zápasů k tomu přispívá i speciální funkce tzv. „multidimenze“, jež umožňuje divákovi zvolit si konkrétní kameru, případně konkrétního komentátora.

Synot ligu na O2 Sport pravidelně ladí až čtvrtina diváků

Podle interních průzkumů společnosti O2 se podíl zápasů Synot ligy na publiku přijímajícím kanál O2 Sport pohybuje na úrovni 25 procent. Znamená to, že každá čtvrtá domácnost, která má k dispozici kanál O2 Sport, si jednou týdně naladí zápas Synot ligy.

Přenosy ze Synot ligy jsou u diváků dokonce oblíbenější než zápasy anglické Premier league, kterou má O2 Sport rovněž ve své nabídce. Sportovní kanál nabízí několik přenosů z anglické fotbalové soutěže na základě exkluzivní spolupráce se satelitní televizí Digi sport.

Dalším exkluzivním produktem v portfoliu placené sportovní televize O2 Sport jsou zápasy fotbalové Ligy mistrů UEFA. Divák může prostřednictvím multidimenze sledovat všechny zápasy současně, nebo si může zvolit konkrétní utkání. O2 Sport vlastní práva na většinu přenosů s výjimkou jednoho zápasu, který má v každém kole k dispozici Česká televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .