O2 Sport bude exkluzivně vysílat zápasy hokejové Sparty a Liberce

Zástupci placeného kanálu O2 Sport na dnešní tiskové konferenci oznámili akvizici exkluzivních vysílacích práv na zápasy tří atraktivních českých hokejových klubů. Ve vysílání se objeví zápasy klubů HC Sparta Praha a Bílí Tigři Liberec. V jednání je i kontrakt s klubem Oceláři Třinec a management O2 předpokládá dohodu i v tomto případě.

HC Sparta Praha v O2 Aréně. Fotografii poskytla společnost O2 Czech republic

HC Sparta Praha v O2 Aréně. Fotografii poskytla společnost O2 Czech republic

Exkluzivní práva k domácím utkáním těchto klubů na 5 let

Kontrakt zahrnuje práva na 5 ročníků Tipsport extraligy se začátkem od sezony 2018/2019 a týká se pouze zmíněných klubů. O2 Sport nabídl třem úspěšným klubům dle jejich slov „fantastické podmínky“ a aktivně vstupuje do hokejového prostředí.

Ředitel kanálu O2 Sport Marek Kindernay serveru RadioTV.cz potvrdil zájem o dohodu i s dalšími extraligovými kluby. Jejich vysílací práva ale momentálně nejsou k dispozici, jelikož ostatní kluby mají závazky vůči marketingové agentuře BPA.

Česká extraliga se přiblíží úrovni evropských soutěží

Zástupci hokejových klubů HC Sparta Praha a Bílí Tigři Liberec nechtěli prozradit konkrétní částku, kterou za exkluzivní spolupráci s O2 Sportem dostanou. Nelze tedy říci, jak výrazně si polepší ve srovnání s dosavadním stavem, kdy hokejovou Tipsport extraligu exkluzivně vysílá Česká televize. Uvedli pouze, že česká extraliga se i díky tomuto kontraktu příblíží úrovni evropských soutěží, alespoň pokud jde o příjmy z vysílacích práv.

Zástupci platformy O2 TV uvedli, že jejich podpora českému hokeji se netýká pouze vysílacích práv, ale časem by mohla být i mnohem širší. „Naše podpora není jenom o vysílacích právech ale i o podpoře aktivit klubů. Chceme podporovat i český hokej. Tak kvalitní liga patří na placený kanál. Využijeme multidimenzi tak jako ve fotbale,“ řekl šéf O2 Sport Marek Kindernay.

Diváci neplacených stanic uvidí Liberec a Spartu pouze na zápasech venku. I v play-off

Pokud by si Česká televize ponechala vysílací práva k Tipsport extralize i po následující sezoně, bude moct vysílat pouze venkovní zápasy zmíněných klubů. Toto licenční omezení se dokonce týká i utkání v play-off. „Pokud by i v budoucnu hrála finále Sparta s Libercem, měli bychom celou finálovou sérii exkluzivně na O2 TV,“ uvedli zástupci platformy.

Pro fanoušky hokeje na ČT to může znamenat komplikaci zejména v play-off. Z vyřazovací části může Česká televize vysílat většinu zápasů jako doposud, ale u Liberce, Sparty a případně i Třince nebude moci nabídnout jejich úplné série. Diváci dostanou k dispozici pouze zápasy na ledě soupeřů. Rovněž O2 Sport může divákům přinášet pouze domácí zápasy zmíněného tria.

O2 Sport získal exkluzivně tenisové turnaje WTA, ponechá Synot ligu, Champions League i Premier league

Další exkluzivní akvizicí jsou ženské tenisové turnaje WTA. O2 Sport nabídne až 53 turnajů ročně a odvysílá přes 2000 zápasů, u nichž využije svou přídavnou funkci multidimenze. Potvrdil i pokračování přenosů fotbalové Ligy mistrů. Nadále jedná o Synot lize, kde má k dispozici právo první volby pro nejbližší dvě sezony a ve finále se hodlá angažovat i v jednáních ohledně fotbalové Premier league.

Podrobnější informace přinášíme v textu: O2 spustí tři nové kanály: O2 TV Fotbal, O2 TV Hokej a O2 TV Tenis. Do vysílacích práv investuje miliardu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .